Для зручності Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) використовує літери грецького алфавіту для назви різновидів коронавірусу. Так от, Омікрон – це 15 літера і тепер вже, так би мовити, "ім'я" виявленого штаму у Південно-Африканській республіці.

Зверніть увагу Через Омікрон уряд вводить ізоляцію при в'їзді громадян в Україну

Що цікаво, ВООЗ пропустила попередні дві літери: 13 літеру "ню", щоб уникнути плутанини з англійським словом "new" – "новий"; а також 14 літеру "ксі", оскільки її написання латиницею збігається з написанням поширеного в країнах Азії прізвища.

"Найгірший з усіх штамів"

На цьому цікавості нового штаму закінчилися. Далі лише моторошні факти. Лише повідомлення про виявлення нового штаму вже призвело до закриття кордонів, скасування рейсів та падіння економіки у країнах світу.

Вчені називають Омікрон "найгіршим з усіх штамів".

Омікрон може легше обходити імунний захист людини через надзвичайно велику кількість мутацій. Тож науковці намагаються з'ясувати, чи є він стійким до вакцин. Симптоми вже знайомі:

  • сильна втома;
  • прискорений пульс;
  • висока температура.

Наразі Омікрон вже присутній у приблизно 20 країнах. Зокрема, у Європі. Через це уряд Великої Британії скликає термінове засідання міністрів охорони здоров'я країн "Великої сімки".

До теми Велика Британія терміново скликає міністерську нараду G7 через Омікрон

Ревакцинація може забезпечити найнадійніший захист

Вчені прогнозують, що за 2 тижні він вже може бути в Україні, адже найбільше турбує саме швидкість поширення нового варіанту коронавірусу та його заразність.

Зокрема, свої кордони для тих, хто приїжджає з півдня Африки, закривають через побоювання щодо нового штаму:

  • Сполучені Штати Америки;
  • ЄС;
  • Канада;
  • Велика Британія.

Зауважте МЗС дало рекомендації українським подорожувальникам через штам Омікрон

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявив, що ревакцинація забезпечує найнадійніший захист від Омікрону. Урядова група рекомендувала всім дорослим, які вже пройшли базовий курс вакцинації, якнайшвидше зробити ще одне щеплення.

В Україні зарано говорити, на жаль, про бустерне щеплення, адже в нас би хоч просто повністю вакцинувались. Наразі тих, хто щепився двома дозами – лише 35%.

Омікрон може стати причиною чергової хвилі захворювань. І чим менше населення від нього захищається, тим більше шансів на жахливі наслідки.

Повний випуск програми "Такі справи" на 24 каналі: дивіться відео