31 березня на антарктичній станції голосуватимуть 34 особи: 11 учасників, які перебувають на станції цілий рік та 23 науковці, які прибули наприкінці січня, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Читайте також: Жодних селфі у кабінках: що заборонено робити виборцям під час голосування

Станція "Академік Вернадський" буде спецдільницею, адже виборча процедура в такому важкодоступному місці має свої особливості. Полярники використовуватимуть видруковані скан-копії бюлетенів, які напередодні надсилатиме ЦВК. В день виборів у найбільшому приміщенні станції встановлять саморобну кабінку для голосування. У присутності всіх членів експедиції відбуватиметься підрахунок голосів.

Станція Академіка Вернадського
Станція "Академік Вернадський"

Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, яка буде створена з полярників.

Через погодні умови протокол дільничної комісії та бюлетені можуть прибути до України через місяць або й через рік. Тому ці документи в форматі сканованих копій передають зі станції до ЦВК.

Якщо громадянину не байдуже, що станеться з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів, знайде можливість проголосувати,
– прокоментував очільник НАНЦ Євген Дикий, закликаючи всіх українців 31 березня прийти на виборчі дільниці.

Учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції "Академік Вернадський", починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні президента та парламенту, проте не голосують за кандидатів у мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Вибори 2019
Як будуть проходити вибори президента в Україні

Більше про кандидатів у президенти дивіться тут.
Матеріали про нерухомість кандидатів у президенти можна дізнатися тут.