Напередодні прем'єр-міністр Грузії Іраклія Гарібашвілі заявив, що голова фракції партії "Слуга Народу" нібито вимагав від США та європейських країн, щоб Грузії не надавали статусу кандидата в члени ЄС.

Раніше Грузинський прем'єр заявив, що саме Грузія спершу має потрапити до ЄС, а потім вже Україна

Арахамія говорив у США про олігарха Іванішвілі

Арахамія заявив, що Гарібашвілі поширював фейк під час свого виступу в Парламентській асамблеї Ради Європи. Грузинський політик же казав, що таку інформацію йому надали "європейські та американські партнери".

Проте нардеп України підкреслив, що він, наша влада й весь український народ будуть робити все, щоб Грузія стала частиною ЄС. Проте зауважив, що дійсно говорив про цю країну під час поїздки в США.

По-перше, в Європі Арахамія не був. По-друге, в США я займався тим, що аргументував концепцію про те, що пан Іванішвілі (Бідзіна – 24 канал) є олігархом проросійського плану. Він має маріонетковий уряд і, по-суті, підставляє звичайний грузинський народ, який хоче в Європу,
– заявив Давид Арахамія.

Він додав, що триває поширення фейку саме на замовлення цього олігарха. Також сказав, що дуже прикро, що зараз грузинський народ став заручником одного олігарха.

Звернення Арахамії щодо скандальної заяви Гарібашвілі: дивіться відео

У Тбілісі відбувся величезний мітинг на підтримку євроінтеграції

20 червня в столиці Грузії тисячі людей вийшли на вулиці, щоб продемонструвати своє бажання бути частиною Європи. Це сталося після того, як Єврокомісія не рекомендувала надання Грузії статусу кандидата в ЄС.

На масштабну акцію прийшли люди різного віку та різних професій. Проте їх об'єднувало одне – бажання продемонструвати важливість європейського майбутнього для своєї країни.

Частина людей тримали в руках плакати з різними написами:

  • "Вимагаємо деолігархізації";
  • "Захід має накласти санкції на Іванішвілі та членів уряду Грузії";
  • "За наше майбутнє";
  • "Молода сила тут".

Раніше була "бурхлива реакція" влади Грузії

У Єврокомісії 17 червня повідомили, що рекомендують надати статус кандидати в ЄС лише Молдові та Україні. А ось Грузії рекомендували надати "європейську перспективу".

На це відреагувала влада країни. Їхній глава МЗС Ілля Дарчіашвілі заявив, що зважаючи на зусилля Грузії та проведені реформи вони "очікували більшого". А ось президентка країни сказала, що належить до категорії людей, яких це розізлило. Також вона заявила, що в Грузії створять "комісію з реформ".

Зауважте – назвали 7 умов для вступу України в ЄС: дивіться відео