Правила дорожнього руху давно містять норми щодо перевезення дітей, зокрема і про обов'язкове використання автомобільних крісел. Однак, дорослі досить часто нехтують ними, саджаючи дітей на звичайне пасажирське сидіння.
До теми: Внаслідок ДТП на Київщині загинуло 4 людей, з них 2 дітей
Штрафи за перевезення дітей без автокрісел
Відтепер водії, що не дотримуватимуться встановлених правил отримають штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів, тобто 510 гривень. При повторному порушені, штраф сягатиме 850 гривень.
В автокріслах потрібно перевозити дітей віком до 12 років та зі зростом меншим, ніж 145 сантиметрів.
Водночас заборонено:
- перевозити дітей не в спеціальних дитячих кріслах;
- перевозити дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля і здійснювати перевезення організованих груп дітей в темний час доби.
Як бути з таксі
Штрафувати за те, що дитину перевозять в таксі без автокрісла будуть водія, а не батьків чи компанію перевізника. Тобто фінансова відповідальність ляже лише на водія таксі, який взявся перевозити дітей порушуючи при цьому ПДР.
Варто звернути увагу, що лише правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини, що зменшують імовірність отримання травм та пошкоджень внаслідок ДТП.
Чимало українців вважають, що пасок безпеки – найбільш надійний спосіб уникнути пошкоджень під час ДТП. Однак, навіть якщо ви пристебнуті, внаслідок різкої зупинки автомобіля, стає неможливим тримати дитину на руках, вона стає в чотири-п'ять разів важчою, тому може вислизнути з-під ременя.
За січень-вересень 2019 року Національною поліцією зареєстровано 3552 ДТП за участю дітей, з них 3081 ДТП з потерпілими, в яких 3392 дитини постраждали, але найгірше – 126 маленьких життів вже не повернути,
– про це на своїй сторінці у фейсбуці написав заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
За останні роки збільшилась кількість аварій, постраждалими в яких є діти. Найчастіше причиною є те, що батьки не дотримуються правил безпечного перевезення. Протягом всієї поїздки діти можуть сидіти непристебнутими на пасажирських сидіннях, рухатися і тим самим заважати водієві.
► За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, використання дитячих крісел знижує смертність на 60%.Чому варто використовувати автокрісла?
► Під час екстреного гальмування дитина, яка сидить на руках, фактично, виконує роль подушки безпеки – тобто приймає на себе всю масу тіла дорослого.
► Навіть якщо автомобіль їде повільно, імовірність бокового удару є дуже високою. Внаслідок цього дитина може отримати пошкодження від різних об'єктів, які є в машині. Це можуть бути уламки інтер'єру чи скла, предмети багажу та інше. Каркас крісла захищає дитину від таких травм.
► Дитяче автокрісло допомагає малюку комфортніше переносити тривалі подорожі.
Читайте також: Рада ввела штрафи за перевезення дітей без автокрісла
У країнах Європейського Союзу використання дитячих автокрісел є обов'язковим вже приблизно 20 років. Крім того, штрафи за неправильне перевезення дітей значно вищі ніж в Україні.
Штрафи за перевезення дітей без автокрісел в країнах ЄС
Як правильно обрати автокрісло?
До вибору необхідно підійти максимально відповідально. Слід враховувати вік, зріст, вагу та індивідуальні особливості дитини.
Читайте також: Як вибрати дитяче автокрісло: 4 підказки
Найбезпечніше місце для встановлення автокрісла – середнє місце на задньому сидінні. В пристроях для дітей віком до 12 місяців пасажири розміщуються головою вперед – тільки так можна гарантувати безпеку дитини у випадку ДТП.
Основні критерії для вибору автокрісла:
► Розміри і форм-фактор
► Зручність кріплення
► Безпека
► Комфорт пасажира
Як обрати автокрісло для дитини
Дивіться відео про те, чому необхідно возити дитину в автокріслі: