Про це заявив голова фракції "Об’єднання "Самопоміч" в Київраді Сергій Гусовський, передає прес-служба політичної сили.

"Формула корупції проста — монопольна влада плюс свобода дій мінус підзвітність. Прозорі призначення голів КП можуть нівелювати цю корупційну математику", — переконаний Гусовський.

Голова фракції відзначив, що через корупцію київські комунальні підприємства перетворилися на джерело кишенькових коштів для можновладців.

Непрозорі призначення голів київських КП — злочин з розрахунку, а не емоційний злочин. Там ведеться тиха робота по використанню коштів бюджету на кишенькові кошти для депутатів. Лише уявіть, що за 9 місяців цього року при мільярдних бюджетах їх прибуток склав аж 20 мільйонів,
— відзначив депутат.

Гусовський також розкритикував запропонований міською владою проект положення про конкурсний відбір кандидатів на посади керівників.

"За запропонованим проектом конкурсна комісія формується наступним чином: три людини надає мер, одну людину надає секретар міськради, дві людини надаються від профільних комісій — це вже 6 людей, які напряму залежать від більшості в Київраді. А в цілому склад комісії — це 9 людей. Рішення приймається, якщо проголосували не менше 5. Тобто люди, які напряму підконтрольні більшості, можуть унеможливити результати роботи комісії", — відзначив голова фракції.

За словами депутата, фракція "Самопомочі" в Київраді має свої пропозиції до проекту положення.

Наша пропозиція: по-перше, немає там чого робити людині секретаря міськради, по-друге, дві людини від мера достатньо, по-третє, мають бути представники від всіх фракцій міської ради. Важливо, щоб це був відкритий процес. І рішення має прийматися більшістю від числа присутніх,
— впевнений Гусовський.

Фракція "Самопомочі" також пропонує вносити на розгляд мера лише дві кандидатури від експертної комісії, а не три, як пропонується зараз.

"Раніше йшлося, що за результатами роботи комісій має бути визначено три кандидатури, з яких обирає мер. А чому не п'ять? Наша пропозиція — це повинні бути дві кандидатури, щоб зробити відбір більш ретельним. Якщо в результаті конкурсу буде менше двох кандидатур, він має проводитися знову, щоб була реальна конкуренція між керівниками комунальних підприємств", — підкреслив Гусовський.

Конкурси та конкуренція — ніколи не завадять. Це точно необхідно провести на рівні комунальних підприємств. Це може змінити ситуацію у цій галузі й зробити сферу комунального господарства набагато більш прозорою,
— резюмував політик.