27 серпня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України розпочало щодо Михайла Поплавського кримінальне провадження. Йдеться про можливе недостовірне декларування нардепом 8-го скликання – підозрють, що він не вказав у декларації житловий будинок площею 1 067 метрів квадратних. Нерухомість 24 нагадає, що відомо про елітні маєтки "співочого" екс-ректора.

До теми: Раїса Богатирьова повернулась в Україну: що відомо про заміські маєтки її сім'ї

Що треба знати про Михайла Поплавського?

Вперше народним депутатом Поплавський став у 2002 році (висувався від виборчого округу у Кіровоградській області). Тоді ж він був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Протягом 2002–2005 років Поплавський був членом депутатських фракцій "Єдина Україна" та "Трудова Україна".

У 2014 році він знову вирішив йти до парламенту як нардеп-самовисуванець по одномандатному округу на Черкащині. Тоді на парламентських виборах Поплавський увійшов до депутатської групи "Воля народу". У 2019 році нардеп вирішив повторно брати участь у позачергових парламентських виборах – тепер від "Аграрної партії".

Нерухомість славнозвісного ректора

У декларації Поплавського вказана інформація лише про одну скромну квартиру на Позняках у Києві, площею 75,8 метрів квадратних. Також колишній ректор задекларував декілька земельних ділянок, загальною площею майже 4 гектари.

Проте, як з’ясували журналісти Bihus.Info, у Поплавського є заміський будинок у Бортничах під Києвом, площею понад 1000 квадратних метрів, не відображений у його декларації. Окрім того, на ділянці є власна сауна та приватне озеро.

Незадекларований будинок Поплавського
Журналісти знайшли незадекларований будинок Поплавського на Google-картах

У розслідуванні йдеться про те, що ділянку орендує проректорка Київського національного університету культури і мистецтв Наталія Гайсинюк, а сам будинок записаний на її 71-річного батька Анатолія Капелюшного. Проте місцеві мешканці підтверджують, що фактичним власником цього майна є саме Михайло Поплавський.

Сам же Поплавський регулярно викладає фотографії на тлі цього будинку у своїх офіційних акаунтах в соціальних мережах Facebook та Instagram з хештегом "дім".

Кандидат у депутати постійно публікує фото з хештегом
Кандидат у депутати постійно публікує фото з хештегом "дім"

Зазначимо, що за зверненням юристів, Національне агентство із запобігання корупції пообіцяло перевірити декларацію кандидата у депутати Михайла Поплавського.

Скандал з Поплавським щодо землі біля КНУКіМ

Відомо, що Михайло Поплавський тривалий час був ректором Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ). Журналісти програми "Наші гроші" запевняють, що нардеп забудував елітним житлом ділянку, яку виділили під будівництво навчальних корпусів і гуртожитку для студентів.

Розслідувачі показали, що адреса будівлі Київського національного університету культури і мистецтв, яка називалася "приміщенням для навчання студентів", на вулиці Щорса, 36-В, насправді є житловою висоткою, в якій мешкають люди, наближені до Поплавського.

 Понад три гектари землі виділили університету для будівництва гуртожитків
Понад три гектари землі виділили університету для будівництва гуртожитків

Так, двокімнатну квартиру у будинку має Мирослава Володимирівна Поплавська. Такі самі ініціали у племінниці Михайла Поплавського, працівниці юридичного відділу Київського національного університету культури і мистецтв. Також у переліку власників нерухомості є прізвища, ідентичні прізвищам ректорів та викладачів КНУКіМ.

Проте, самого нардепа і екс-ректора Михайла Поплавського у переліку власників нерухомості на Щорса, 36-В немає.

Розслідування про нерухомість Михайла Поплавського: дивіться відео

Поплавський володіє мережею ресторанів

Кандидат у депутати Михайло Поплавський також є власником декількох ресторанів. Цю інформацію він особисто не приховує – фото опубліковані на його офіційному сайті. Так, "співочий" екс-ректор володіє мережею ресторанів "Батьківська хата", "Кропива", "Вареники" та інші.

Ресторани Михайла Поплавського: дивіться фото

Актуально! Ахметов будує розкішний маєток під Києвом за гроші від "Роттердам+": фото і відео