Так, розпочали депутати із питання про створення тимчасовї слідкочї комісії, яка б мала розглянути справу щодо офшорних компаній, які торгували з "Газпромом", і які можуть мати українських власників, серед яких і Петро Порошенко.
Після цього представники "Радикальної партії" на чолі зі своїм лідером заблокували трибуну. Серед питань, які вони озвучували — тарифи для населення та офшори. Щодо тарифів, то спікер Андрій Парубій пообіцяв, що відповідне обговорення відбудеться з Прем’єром Гройсманом вже завтра.
Однак це їх мало задовільнило, тож саме з трибуни Верховної Ради вони продовжили слідкувати за тим, що відбувалося у залі.
Найбільше обговорення у сесійній залі виникло тоді, коли розглядалась можливість голосувати за законопроект, який би розширив перелік осіб, які можуть очолювати Генпрокуратуру. "Батьківщина" та "Самопоміч" заявили, що не дадуть за це голоси. Та до порядку денного це питання було включено завдяки депутатам від "Опозиційного блоку" і двох груп — "Відродження" та "Воля народу".
"Народний фронт" свій крок підтримати відповідний законопроект обґрунтовував тим, що треба оновлювти Генпрокуратуру людьми, які не мають негативного досвіду перебування всередині структури.
В підсумку законопроект був провалений. Депутати від "Блоку Петра Порошенка" зізнаються, що сценарій був такий, що сьогодні вносяться зміни до закону, а вже в четвер, 12 травня, мало б відбутися голосування за призначення на посаду генпрокурора України Юрія Луценка. Про це розповів нардеп Сергій Лещенко. Однак тепер треба шукати способи його перевнесення на розгляд Верховної Ради. Відтак це питання можуть відкласти і до наступного тижня.
Читайте також: Нардепи провалили закон під Луценка: хто ж стане генпрокурором?
За словами Лещенка, Президент Порошенко вимагає, щоб нового прокурора обрали вже цього тижня. Таке рішення він пояснює вимогою МВФ.