Лідери Європейського Союзу в Німеччині, Австрії та інших країнах зустріли цей законопроект з насмішкою, нагадує The Washington Post. Представник федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель Штефан Зайберт назвав рішення Сенату "м'яко кажучи, безглуздим", повторивши оцінку, виражену раніше міністром закордонних справ Німеччини Зігмаром Габріелем.
Європа скептично сприйняла законопроект Сенату США із трьох причин, зазначає американське видання, – це розчарування, пов'язане з тим, що Сполучені Штати відмовляються від співпраці і вважають за краще приймати односторонні рішення, невдоволення наслідками санкцій для європейських компаній і відмінність поглядів на майбутнє європейської енергетичної безпеки між самою Європою і США.
Читайте також: У Білому домі зробили тривожну заяву щодо нових санкцій проти Росії
Видання пояснює: європейців лякає, що Америка виключає їх з процесу прийняття рішень. Санкції проти Росії діють із 2014 року. Вони були обумовлені анексією Криму і діями Росії на сході України, а не її втручанням в іноземні вибори, через яке повинні тепер страждати і європейці.
Коли сенат прийняв законопроект, що посилює санкції, він змінив їх обґрунтування, знизивши роль України і підкресливши втручання Росії в американські вибори. Це означає, що законопроект можна розглядати як відхід від колишньої прихильності США щодо первісної мети санкцій – змусити Росію дорого заплатити за вторгнення і дестабілізацію ситуації в Україні. Таким чином, цей законопроект може ускладнити постійний тиск на Москву з метою змусити її дотримуватися мирних угод, і пошкодити мирному процесу в цілому,
– йдеться у публікації.
Одностороннє рішення американських законодавців про відплату Росії може мати неприємні наслідки, підкреслює автор статті. Вони обгрунтовано стурбовані багатим арсеналом засобів, які Росія застосовує для того, щоб зіпсувати відносини між Сполученими Штатами та їх атлантичними союзниками. Але може трапитися так, що нещодавні дії США виявляться в цьому сенсі набагато більш "ефективними", викликавши подальше зростання розбіжностей з Європою.
Читайте також: Якщо Захід змінить політику щодо Росії: небезпечні сценарії для України
"Сполучені Штати фактично загрожують покаранням європейським компаніям без згоди самої Європи. Європейцям не подобається законопроект Сенату ще й тому, що він призведе до ускладнення становища європейських компаній, що прагнуть вести бізнес з Росією. Він діє екстратериторіально, вводячи обмеження для іноземних компаній, і в той же час очевидно граючи на руку американським експортерам енергоресурсів", – констатує The Washington Post.
Нагадаємо, Сенат США схвалив законопроект щодо розширення антиросійських санкцій, які передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків до 14 днів, а компаній нафтогазового сектору – до 30 днів.