Глава держави під час поїздки на Одещину відповів на питання про те, чи відповідає дійсності інформація про вимогу Росії представити закон про "особливий статус Донбасу" до 6 липня. Про це повідомляє 24 канал.
До теми Особливий статус Донбасу: РФ вимагає від України проєкт змін до Конституції – ЗМІ
Що Зеленський розповів про зустріч радників лідерів "нормандської четвірки"
- Президент запевнив, що ніхто від України не вимагав негайного внесення змін до Конституції та закріплення особливого статусу Донбасу.
Ми незалежна країна. Мені здається, що тут всім потрібно попрацювати над риторикою,
– зауважив Зеленський.
- Щодо зустрічі радників у нормандському форматі Зеленський зазначив, що поки що не готовий її повноцінно коментувати. За його словами, він ще детально не обговорював результати переговорів з главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком.
- Водночас Зеленський додав, що "зустріч пройшла непогано і предметно".
Що відомо про вимоги Росії щодо України
- У Берліні відбулася зустріч радників "нормандської четвірки". НІмецькі ЗМІ повідомляли, що під час зустрічі Росія начебто вимагала від України до 6 липня презентувати проєкт змін до Конституції щодо Донбасу.
- Також нібито мовилось про негайну юридичну реорганізацію окремих районів Донецької та Луганської областей. Це повинно закріпити особливий статус цих районів у державному устрої України.
- Водночас Москва вимагала, щоб Київ активізував зусилля з реалізації так званої формули Штайнмайєра щодо надання особливого статусу відразу після того, як ОБСЄ визнає місцеві вибори на Донбасі вільними та справедливими.
- Також РФ хоче, щоб Україна до 6 липня представила список людей, яких хоче отримати в межах чергового обміну полоненими.
Що треба знати про формулу Штайнмаєра?
Це формула, яку запропонував колишній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. За його словами, завдяки цьому документу вдасться досягти миру на Сході України.
Що вона передбачає
- Верховна Рада має ухвалити новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.
- Закон набирає чинності в день голосування на дочасних місцевих виборах на окупованих територіях, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори пройшли відповідно до їхніх та міжнародних стандартів.
- За словами Володимира Зеленського, вибори можуть відбутися за умови, якщо російські війська виведуть з української території. А захоплену ділянку українсько-російського кордону має бути передано під контроль України. В іншому разі виборів на окупованому Донбасі не буде.
Окремі райони Донецької й Луганської областей – тимчасово окуповані Росією / Інфографіка 24 каналу