Марія Захарова написала доволі короткий пост на фейсбуці: "15 лютого 2022 року увійде в історію як день провалу західної пропаганди війни. Осоромлені та знищені без жодного пострілу".
До теми У Москві цинічно звинувачують НАТО у "нагнітанні ситуації" довкола України
І це, я вам нагадаю, написала офіційна представниця МЗС Росії. І для тих, хто до кінця не розуміє про що це вона, пояснюю.
Кілька днів тому на сторінках закордонних видань з'явилася інформація про те, що Росія визначилася з датою, коли піде війною на Україну. І от одні ЗМІ тоді схилялись до 15 лютого, а інші – до 16 лютого.
День єднання в Україні
Росія, відповідно, все заперечувала. Ми, відповідно, нікому не вірили і продовжили робити свої буденні справи, ходити на роботу, усміхатись і чистити кулемети, просто на всяк випадок.
А ще ми вирішили це відсвяткувати. А чому б ні, якщо так.
16 лютого президент України оголосив офіційно Днем єднання. Свято державне і тепер щорічно ми будемо пригадувати, як і чим у 2022 році нас намагалася налякати Росія: новим актом агресії і танками, які застрягли в болотах.
Святкуватимемо ми все це доволі скромно, бо вихідного цього дня не передбачено. Та й бюджет на святкування у нас обмежений, бо чи не щодня ми витрачаємо мільйони гривень на те, щоб утримати економіку України на плаву.
Повний випуск "Такі справи" на 24 каналі: дивіться відео (початок теми з 10:09 хвилини)
Стримування курсу долара
У підсумку, ці мільйони гривень щодня, виливаються нам у 2 – 3 мільярди доларів щомісяця, яких не дораховуються у держбюджеті.
На що ж йдуть ці кошти, спитаєте ви? Насамперед на стримування курсу долара.
Лише в понеділок, 14 лютого, коли з'явилися нові "точні дати" нападу Росії – курс валюти знизився на 20 копійок і встановився на рівні у 28,03 гривень за долар.
Підстави для падіння гривні
Водночас економічних підстав для падіння гривні немає – запевняють наші джерела в уряді. Усі "втрати", як от відтік капіталів з України на тлі новин про війну і здорожчання грошей для України на зовнішніх ринках, – влада знайшла, чим перекрити.
По-перше, Америка надала нам кредитні гарантії на мільярд доларів, по-друге, Канада, Німеччина і Франція – не відмовили нам у кредитах під низькі відсотки. Тож головною причиною, яка тисне на нацвалюту зараз є паніка.
Читайте також Ціни в Україні: які продукти подорожчали найбільше від початку року
Про те, що паніка – є новою гібридною війною Росії проти України, кажуть і в СБУ. Там постійно аналізують різні сценарії розвитку подій, стежать за тією шаленою концентрацією фейків у соцмережах і діють. Чітко за планом. Не тільки тоді, коли виникне така необхідність, а й заздалегідь.
Скласти для себе план дій раджу вам і я.
Домовтесь з близькими про дії у разі зникнення зв'язку. Кібератака росіян на стільникові мережі та провайдерів буде першою ознакою ескалації і єдиним випадком, при якому ви не зможете координувати свої дії з іншими.
У разі паніки можуть бути затори в бік заходу. Тому подумайте, як ви будете вибиратися з міста і куди. Убезпечити своїх близьких і повертайтесь боронити нашу країну. Що тут скажеш. Бережіть себе, зберігайте спокій і бороніть Україну.