Про це сайту "24" розповів політичний експерт Тарас Чорновіл.

На думку політолога, найоптимальнішим є законопроект народних депутатів Віктора Чумака і Леоніда Ємця. За нього готові голосувати БПП, "Народний фронт" і "Самопоміч". Але поки і він не набрав необхідної кількості голосів.

Потенційно можна знайти близько 240 голосів. Це при умові, що частина мажоритарників, хто має гарантії включення до майбутніх списків, підтримають документ. А також хтось із принципових депутатів,
– говорить експерт.

При цьому Чорновіл зауважує, що законопроект Юрія Мірошниченка від "Опоблоку" – це фактично прихована мажоритарна система. Екс-регіонали, за його словами, розраховують, що це допоможе їм взяти більше голосів на сході і півдні України. Тому що до самого "Опоблоку" там не дуже однозначне ставлення. А от окремі місцеві представники можуть перемогти. Але цей законопроект не підтримають у парламенті.

Також, як вважає Тарас Чорновіл, не набере необхідної кількості голосів законопроект від "Батьківщини".

Юлія Тимошенко пропонує відкриті списки, але для лідера партії, а не для виборців. Логіка закону в тому, що вже після голосування через рішення вищого органу партії, тобто лідера – можна змінити порядок у списку – до моменту складення присяги депутатами. Таким чином, той, за кого проголосували виборці, може опинитися в непрохідній частині списку,
– зазначає фахівець.

На наступному пленарному тижні розглядатимуть два виборчі кодекси: Валерія Писаренка і Андрія Парубія. За словами Тараса Чорновола, законопроект Писаренка схожий на варіант "Опоблоку", а в спікера – подібний до Чумака-Ємця. Саме між цими законопроектами і розгорнеться основна дискусія.

Нагадаємо, 19 жовтня народні депутати не підтримали жоден із трьох законопроектів про зміну системи виборів в Україні. Вже з 7 листопада Рада візьметься за кодекси про вибори. Як відомо, прийняття закону про вибори за відкритими партійними списками – одна з вимог протестувальників, які вимагають великої політичної реформи.