Про три місця розведення сил було домовлено за підсумками Паризького саміту. Там де було домовлено і про два нових контрольно-пропускних пункти, що мають гуманітарний критерій – в Щасті та Золотому. Однак через саботаж з російської сторони, ні нові КПВВ не створено, ні про нові місця розведення сил не домовлено. Про це віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів в інтерв’ю LB.ua.

Водночас Повернення Донбасу та Криму будуть різними: чому

Про три місця розведення сил

"Ми до сих пір не домовилися. Є різні пропозиції. Є ті, на які ми готові погодитися, оскільки наші військові кажуть, що там ми не програємо і нічого не втрачаємо. Але якщо ми робимо свою пропозицію, та сторона його не приймає, шукає якісь заперечення, категорично не погоджується. Тому на сьогодні ми не домовилися навіть по трьох точках", – заявив Резніков.

Він додав, що Україна готова запропонувати і шість місць для розведення сил, щоб російська сторона обрала два з них. Але окупанти і таке не підтримують.

Чому досі не відкриті КПВВ в Щасті та Золотому

За словами Резнікова, Україна в питанні будівництва готова працювати поетапно. Але Росія вимагає одночасних робіт, на що українська влада не готова погодитися. Все через негативний досвід в Золотому. Там українська сторона на своїй частині побудувала повністю весь блок КПВВ. Та сторона цього не зробила.

"Тепер чекаємо кроків з їх боку. Безпека ми гарантуємо. Нехай покажуть, що вони намагаються заради комфорту людей", – відзначив Резніков.

Міністр також нагадав, що в Луганській області набагато менше КПВВ, ніж в Донецькій.

"Іноді українцям, які проживають на тимчасово окупованій Росією території, доводиться виїжджати в Росію і звідти в'їжджати в Україну, щоб потрапити до родичів або додому. Це дуже незручно. Тому ці два КПВВ, як сказано в комюніке, мають гуманітарний критерій", – наголосив Резніков.

карта окупованих території
Мапа окупованих територій Донбасу / Інфографіка 24 каналу