Що стосується мінусів нового пакету допомоги від США, то це, наприклад, відсутність у ньому керованих бомб, які дуже нам потрібні. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Важливо Під час "Рамштайну" не схвалили рішення про танки для України
Мінуси нового пакету допомоги
Крім того, досі не вирішене питання надання Україні танків. Утім, це питання не лише до Сполучених Штатів, а й до інших країн. Особливо до Німеччини. А також відкритим залишається питання надання нам ракет типу ATACMS з дальність 300 кілометрів.
Це (ракети ATACMS – 24 Канал) дуже нам потрібно для знищення військових об'єктів у тилу противника, особливо в Криму та інших частинах окупованої території України, щоб унеможливити будь-які натяки на те, що Росія може готуватися до якихось наступальних дій. Це принциповий момент,
– повідомив військовий експерт.
Крім того, цей пакет військової допомоги містить менше високоточних боєприпасів для артилерії 155-міліметрового калібру. Мовиться про реактивні снаряди для ствольної артилерії типу Excalibur з системою GPS-наведення.
Вони здатні завдавати ударів по позиціях ворога, складах з боєприпасами та скупченнях техніки на відстані до 50 кілометрів, залежно від артилерійської системи, яка їх застосовує.
До речі Фінляндія надасть Україні важке озброєння і боєприпаси, але про танки оголосить пізніше
"Це нам дуже потрібно для того, щоб стримувати розгортання ворога та підготовку до наступальних дій, зокрема і щоб нам здійснювати контрнаступальні дії", – підкреслив військовий експерт.
Мусієнко назвав плюси й мінуси нового пакета допомоги від США: дивіться відео
Плюси допомоги від США
Що ж стосується плюсів, які також присутні у цьому пакеті, то це отримання Україною 59 бойових машин піхоти Bradley. Це дуже хороша БМП з протитанковими ракетами. До того ж ми отримаємо ракети до ЗРК NASAMS і HIMARS.
А також додаткові 8 комплексів протиповітряної оборони ближнього радіуса дії Avenger. Вони є зручними мобільними комплексами та можуть випускати одразу по 8 ракет Stinger.
Тобто плюси насправді є. Крім того, не можна не виділити додаткову "броню" Stryker – це бронетранспортери, які можуть виконувати комбіновані задачі: транспортувати та перевозити особовий склад і бути захищеними від ворожих обстрілів, здійснювати санітарну евакуацію поранених, перевозити вантажі, боєприпаси тощо,
– розповів військовий експерт.
Він додав, що Україна також отримає 350 автомобілів HMMWV. Вони стануть додатковою "бронею" для наших десантних підрозділів та інших родів військ.
Новий пакет військової допомоги від США / Інфографіка 24 Каналу