Таку думку в коментарі "Громадському радіо" висловив історик і краєзнавець, громадський діяч із Луганщини Володимир Семистяга, який 2014 року провів 55 днів у полоні бойовиків.
Зазначимо, що напередодні Президент України Петро Порошенко доручив Кабмінові надати звільненим із полону українцям матеріальну та медичну допомогу.
"Успішно закінчилася ця багатоденна акція. Врешті-решт держава визнала, що це (полонені) – не гарматне м’ясо. Час покінчити з ганебним сталінсько-російсько-радянським трактуванням заручників і полонених. Понад усе для нас – людина. Це безумовно позитив", – прокоментував звільнення заручників Семистяга.
Читайте також: Стартували переговори про новий обмін полоненими: Луценко розповіла подробиці
Водночас він зазначив, що звільненні з полону у 2014-2015 роках люди "не отримали медичного, фінансового комплексу, соціального забезпечення. Вони залишилися самі по собі".
Проте Семистяга відзначив, що "позитив у тому, що вперше уряд і президент особисто дають гарантії, що ті хлопці і дівчата, які повернуться з окупованих територій, перебуватимуть під опікою держави".
Є велике побоювання, чи дійсно комплекс цих заходів, які передбачені для тих, кого вивезли, буде втілений у життя. Обіцянки-цяцянки, а закінчиться тим, що всі однакові, не вистачило грошей, сил, політичної волі. Тому є таке побоювання,
– сказав екс-полонений.
Він додав, що для звільнених із полону українців найголовнішим є адаптація до нормального життя.
"Це передусім соціальна адаптація. Безумовно, тут і медичне обслуговування повинне бути. З іншого боку, головне те, як ми будемо про них піклуватися, що ми для них будемо робити, щоб вони себе відчули повноправними членами суспільства", – резюмував Семистяга.
Нагадаємо, 27 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та терористами. Серед 74 звільнених українців 16 перебували в полоні бойовиків "ЛНР", ще 58 – у полоні терористів "ДНР".