Однак виїжджати дозволено жінкам. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів в інтерв'ю 24 Каналу, за яких умов трансгендери можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану.

Дивіться також Які хвороби звільняють від мобілізації: повний перелік

Чи можуть виїжджати за кордон трансгендери

Юрист розповів, що з трансгендерами ситуація складна. Адже українське законодавство не дуже встигає за новими тенденціями, тож визнає тільки 2 гендери – чоловіків та жінок.

Станом на сьогодні (23 березня 2023 року – 24 Канал) право на перетин державного кордону мають виключні ті трансгендери, які пройшли процедуру зміни (корекції) статевої належності та у встановленому законом порядку отримали документи, в яких їхня стать визначена як "жіноча",
– розповів Владислав Юрчак.

Тобто, щоб виїхати на кордон такі громадяни повинні:

  • отримати медичне свідоцтво про зміну (корекцію) статевої належності;
  • звернутися до органів реєстрації цивільного стану та отримати нове уточнене свідоцтво про народження;
  • після цього – отримати закордонний паспорт.

Юрист пояснив, що в житті ця процедура доволі складна та бюрократизована.

"… Однак цілком реальна за умови встановлення особі психічного і поведінкового розладу "транссексуалізм" (українські закони та медична наука визначає це саме так – 24 Канал) чи наявності соціально-психологічних показань для зміни статі особи", – пояснив фахівець.

Варто додати, що правозахисний ЛГБТ Центр "Наш світ" розповідав, що без рішення медичної комісії, трансґендерні жінки, в документах яких вказана стать "чоловік", підлягають призову на військову службу та не можуть виїжджати за кордон.

Мобілізація в Україні весною 2023 року

  • В Україні Верховна Рада до 20 травня продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію. Військовозобов'язаними є чоловіки віком від 18 до 60 років.
  • Юрист Владислав Юрчак розповідав, що наразі мобілізація відбувається за територіальним принципом – кожен регіон має певний план щодо мобілізованих.
  • Проте є чоловіки призовного віку, яким можуть дозволити виїзд за кордон. Причиною може бути сімейний стан, лікування, робота. Детальніше про це – читайте тут.