Про це 24 каналу розповів радник глави Міністерства внутрішніх справ Ростислав Смірнов. Він зауважив, що з боку росії є дуже великий спротив у питані обміну полоненими.

До речі росіяни на Херсонщині ховаються й чекають ЗСУ, щоб здатися в полон, – Хлань

Чому переговори про обмін ідуть важко

Смірнов зазначив, що переговори з росією про обмін полоненими є достатньо складними. Тому що Україна не бачить відповідного бажання з іншої сторони. І загалом у цьому питанні є два нюанси.

З об'єктивних причин, на жаль, але ми повинні констатувати той факт, що полонених з нашої сторони набагато більше, ніж у нас зараз є полонених з їхньої сторони,
– сказав радник глави МВС.

Адже, зауважив він, ворог воює на території України. У перші місяці війни він значно переважав нас, маючи надзвичайно великий паритет як щодо озброєння, так і щодо живої сили. Тому окупанти, зокрема, мали певні успіхи на деяких позиціях.

Смірнов розповів, що росія не хоче повертати своїх полонених:: дивіться відео

"Росіяни абсолютно незацікавлені"

Смірнов пояснив, що другий нюанс полягає в тому, що є дуже великий спротив з тієї сторони, певне небажання повертати своїх полонених.

І будь-яка позиція, будь-яка заява – вони це використовують у певній своїй пропаганді,
– повідомив він.

До того ж, зауважив радник глави МВС, як свідчать перехоплення та інтерв'ю з російськими військовополоненими, навіть їхні рідні не хочуть нічого робити безпосередньо. Що вже й говорити про керівництво окупантів.

Є надзвичайно квола позиція щодо повернення своїх солдатів. Вони абсолютно незацікавлені. Тут, скажімо, більше така гра в одні ворота,
– зазначив Смірнов.

Він наголосив, що Україна буде продовжувати перемовини, незважаючи ні на що, допоки не зможе повернути всіх наших солдатів, які для нас є найважливішою цінністю.

До того ж, додав радник глави МВС, Україна дуже хоче поповнити свій обмінний фонд, зокрема, завдяки нашим контрнаступальним діям на Півдні.

Обмін полоненими між Україною і росією: що відомо

  • У середині травня до полону росіян потрапило понад 2 тисячі захисників і захисниць з "Азовсталі". Відтоді більшість залишаються у полоні й росія не допускає до наших воїнів міжнародні організації, порушуючи всі можливі норми.
  • 29 червня Україна змогла повернути на батьківщину 144 своїх воїни. Це був один із найбільших обмінів полоненими з початку повномасштабного російського вторгнення.
  • 2 вересня Україні вдалося повернути додому ще 14 захисників. У рамках обміну військовополоненими між Україною та росією додому повернули 10 захисників із 58 окремої механізованої бригад. Ще четверо воїнів, яких повернули, із 30 ОМБР.

Вас може зацікавити – Жорін про полонених бійців "Азову": дивіться відео