Куди влучили ракети цієї ночі

Деякі з цих снарядів влучили у місцевий ВНЗ – Чорноморський національний університет імені Петра Могили. Про це 24 каналу розказав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Зверніть увагу Одесит закликав росіян захопити рідне місто, Харків та Миколаїв

Він зауважив, що кілька днів тому у російських пабліках з'явилася інформація про те, що в університеті перебувають українські військові чи їхня техніка. Після цього мер Миколаєва Олександр Сєнкевич намагався врятувати його, доводячи, що там немає нічого подібного.

Також був вражений об'єкт інфраструктури. Унаслідок цього загорілися 2 автомобілі. Пожежа охопила 5 квадратних метрів. росіяни намагалися влучити в ще один об'єкт інфраструктури, але їм це не вдалося.

Що відомо про ракети С-300, які часто використовують росіяни

Віталій Кім розповів, що росіяни модифікували ракетний комплекс С-300, який першочергово стріляв снарядами класу "земля – повітря". Вони переробили модуль, що дозволило їм стріляти ракетами по наземних цілях.

Ми знаємо, що у цієї ракети похибка близько 120+ метрів. Саме тому вони стріляють цими ракетами чи парами, чи по 4 – 5 в один об'єкт, розуміючи, що це не високоточна зброя,
– пояснив він.

Голова Миколаївської ОВА додав, що росіяни розуміють, що у радіусі цих 120 метрів можуть бути житлові будинки, але їх це не зупиняє. Нерідко вони й безпосередньо обирають суто цивільні цілі для того, щоб залякувати людей. Цинізму додає ще й те, що вони відкрито говорять про свої можливі цілі, які є цивільними об'єктами, як це було і з Чорноморським національним університетом.

Віталій Кім розповів про обстріл Миколаєва в ніч проти 17 серпня: дивіться відео

окупанти пошкодили майже 200 освітніх закладів Миколаївщини

За словами Кіма, з 1043 навчальних закладів Миколаївщини, унаслідок дій російських загарбників пошкоджено 180, а 23 – зруйновано. Ще 55 розташовані на окупованій території.

Напередодні початку нового навчального року у регіоні вже перевірили 680 будівель навчальних закладів, і у 156 з них є бомбосховища або місця, де можна сховатися під час повітряної тривоги. Однак через те, що велика частина області розташована у 40-кілометровій зоні від лінії вогню, де дістає артилеріє, діти, скоріш за все, навчатимуться дистанційно. Попри це, підготовку до ймовірного запуску офлайн-навчання на Миколаївщині все ж здійснюють.

Попередні обстріли Миколаївської області: коротко