Сьогодні український регулятор проінформував МАГАТЕ про те, що дві з трьох чинних українських атомних електростанцій знизили виробництво електроенергії через обстріли енергетичної інфраструктури країни.

Дивіться також МАГАТЕ завершило розміщення місій на українських АЕС

Які АЕС зменшили виробництво електроенергії

Як запобіжний засіб, Рівненська і Южно-Українська АЕС знизили виробицтво електроенергії. А Хмельницька АЕС взагалі зупинила роботу одного енергоблоку.

Нестабільність в електромережі через обстріл також призвела до зупинки одного з енергоблоків Хмельницького реактора. Ці події підтвердили місії МАГАТЕ щодо підтримки та сприяння АЕС, які також підтвердили, що всі системи ядерної безпеки у Хмельницькому працюють належним чином,
– мовиться у повідомленні.

Гроссі їздив у Росію домовлятися щодо зони безпеки навколо ЗАЕС

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що провів переговори з Києвом та Москвою щодо узгодження та реалізації необхідної зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

При цьому він їздив до Росії та зустрівся з головою державної атомної компанії "Росатом" Олексієм Ліхачовим та міжурядовою групою країни-терористки.

І в Києві, і в Москві ми продовжуємо цілеспрямовану дипломатичну роботу, спрямовану на якнайшвидше створення зони. У цьому плані важливе значення мали зустрічі у Москві цього тижня, дозволили нам докладно обговорити план із високопоставленими представниками російського уряду. Я, як і раніше, сподіваюся, що зону буде створено, хоча прогрес мав бути швидше. Заради ядерної безпеки в Україні та за її межами я продовжуватиму свої зусилля доти, доки зона не стане реальністю,
– сказав Гроссі.

Він зауважив, що ситуація навколо найбільшої в Європі АЕС залишається нестабільною та непередбачуваною, оскільки вона є "зоною активних бойових дій". Наразі 6 реакторів станції перебувають в режимі холодної або гарячої зупинки.

Масована атака 10 лютого: головне

  • 10 лютого Росія завдала масованого ракетного удару по Україні. На жаль, є влучання в об'єкти інфраструктури та житлові будинки, поранень зазнали цивільні.
  • За даними Повітряних сил ЗСУ, ворог атакував вісьмома стратегічними бомбардувальниками Ту-95мс з районів Каспійського моря та Волгодонська, які випускали ракети Х-101 та Х-555. З кораблів у Чорному морі – крилатими ракетами морського базування типу "Калібр".
  • Противник здійснив 71 пуск крилатих ракет Х-101, Х-555, "Калібр" (включно з нічними пусками). Силами оборони України знищено 61 крилату ракету ворога та 5 дронів-камікадзе Shahed-136/131.
  • На Хмельниччині були влучання в критичну інфраструктуру. Ба більше, частина обласного центру залишилася без світла.