За інформацією Міноборони Росії, у багатоповерхівку влучив "уламок української ракети" "Точка-У". Проте опубліковані у мережі кадри свідчать про те, що це була саме російська ракета.
Дивіться також Курс на довгу війну та баланс між "вежами Кремля": для чого Путіну Бєлоусов і що буде з Шойгу
Це була російська ракета
Перший доказ, що по будинку у Бєлгороді вдарила російська ракета, навів OSINT-аналітик Олівер Александер. Він зазначив що з південно-західного боку – тобто умовно "українського", не видно падіння боєприпасу. А вибух, ймовірно, був викликаний снарядом, що впав на північно-східну сторону.
Окрім цього, другим доказом є те, що з північно-східного боку будівлі сильно пошкоджені гаражі і машини, що стоять перед будинком. Той таки аналітик стверджує, що таких пошкоджень можна було очікувати після влучення бомби, що планує, на нижні поверхи будівлі.
Третім доказом є вибите скло. Білгородське видання "Попіл" написало, що шибки будинку повилітали із північно-східної частини будівлі – а на південно-західній частині всі лишилися цілими. Тобто вікна вибиті з "російської" сторони будинку.
Військовий аналітик Ян Матвєєв навів ще один – вже четвертий доказ. За його словами, на фасаді будівлі з північно-східної частини видно обгорілі ділянки. Тобто саме на цю частину припав основний вибух.
Також Матвєєв навів ще й п'ятий доказ – на місці немає слідів шрапнелі. Під час вибуху ракети від "Точки-У" елементи розлітаються на відкритому просторі на відстань у 3 гектари. Проте оскільки ракета від ППО також лишає шрапнель, то можливо, що вибухнула російська авіабомба. Проте слідів може бути не видно й через завали.
Влучання у будинок у Бєлгороді
- Раніше команда розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) також припускала, що 12 травня по Бєлгороду вдарили російським боєприпасом. Вони так само зазначали, що приліт найбільш ймовірно стався з північно-східної сторони.
- Це була зенітна керована ракета від російського комплексу ППО, або позаштатний сход фугасної авіабомби (ФАБ) із універсального модуля планерування та корекції (УМПК). Окрім цього, зазначалося, що удару комплексу С-300 достатньо, аби обвалився під'їзд, а масштаби обвалення могли приховати розліт уламків.
- При цьому варіант того, що українська ракета змінила напрямок руху внаслідок збиття ППО дослідники розглядають як малоймовірний.