За плечима одеського активіста Сергія Стерненка – закриття точок з продажу наркотичних речовин, пікетування російського консульства та блокування окупованого Криму.
Читайте також: Вбивство громадських активістів: чому українцям не варто сподіватися на правоохоронців
Хлопець хоче отримати ліцензію адвоката, натомість про політичну кар'єру навіть не думає.
Бачу себе в адвокатській практиці. Як буде далі, покаже життя. П'ять років тому я навіть не міг уявити, що буду активістом, наприклад,
– пояснив він.
Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін вважає, що громадські діячі не повинні йти у політику поодинці. Адже однієї цілеспрямованої людини у системі замало.
В парламенті недостатньо бути класним, чесним та професійним, якщо ти там такий лише один. Треба, щоб було 226. Тому є сенс йти у владу, якщо ти йдеш з командою, яка впливає на більшість,
– зазначив активіст.
Через це Шабунін й сам наразі не збирається покидати свою громадську діяльність на користь політичної. Каже, що ЦПК зараз є достатньо впливовим інструментом у боротьбі з корупцією. А розгорнути таку ж ефективну діяльність провладна більшість не дасть.
Віталій Шабунін
Та займатися політикою можна не лише у Верховній Раді. Громадські активісти можуть бути активними також й на місцевому рівні.
"Громадський активіст в Києві може мати більший вплив на Київраду, ніж політики. Адже його не сприймають як конкурента. Та бувають і ситуації, коли важелі депутата значно сильніші, оскільки є можливість робити депутатські запити та звернення", – переконаний Олексій Гриценко, активіст "Автомайдану".
Олексій Гриценко
Втім проблема участі громадських активістів у політиці значного глибша. За словами експерта з політики Олександра Солонтая, у західних країнах одна людина може бути одночасно й політиком, й громадським діячем. В Україні ситуація протилежна: ці два табори є відокремленими.
Чотири роки тому не побоявся піти у політику Ігор Луценко, хоча до цього був журналістом та засновником громадської організації "Збережи старий Київ". Депутатський мандат не заважає йому й надалі займатися захистом історичних пам'яток. Нардепка від БПП Тетяна Ричкова пішла у політику з волонтерства, вона допомагає нашим військовим на Сході.
Народні обранці, які прийшли у парламенти із громадських організацій визнають: щоб щось змінювати кардинально їх при владі поки замало.
Нагадаємо, 17 грудня в Одесі відбулося виїзне засідання тимчасової слідчої комісії у справі вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.