Звільнення хутора Вільного
Українські військові взяли під контроль хутір Вільний у так званій "сірій зоні" на Луганщині. Ця місцевість входить до складу селища Золоте-4.
Українські військові пояснили, що виведення цього хутора з "сірої зони" було цілком обдуманим рішення, оскільки через зухвалі обстріли проросійських бойовиків з житлових масивів, бійці Об’єднаних сил не могли дати їм адекватної відповіді.
Читайте також: "Ми прийшли назавжди": бійці розповіли цікаві деталі звільнення селища на Донбасі
Над хутором Вільний підняли український прапор
До самої операції армійці готувались довго, але успішно її реалізувати вдалось впродовж кількох годин.
Місцеві жителі розповіли, що окупанти настільки знахабніли, що безцеремонно заходили в село і відкривали вогонь просто з покинутих будинків.
А українських захисників місцеві жителі зустріли зі сльозами радості на очах. Військові привезли гуманітарну допомогу: продукти, одяг, медикаменти і українські газети, а найближчим часом обіцяють відновити подачу електроенергії у визволене Вільне.
Напад на активіста Михайлика в Одесі
22 вересня в Одесі на перетині вулиць Осипова та Єврейської неподалік Головного управління Нацполіції в області було скоєно збройний напад на одного з керівників міської організації партії "Сила людей" та громадського активіста Олега Михайлика.
Читайте також: У Києві попрощалися із загиблим українським бійцем
Відомо, що був один постріл, внаслідок якого куля прошила руку, потрапила у грудну клітину та застрягла усередині. У підсумку активіста було госпіталізовано у критичному стані. Його друзі та знайомі повідомляють, що той навіть пережив клінічну смерть. Згодом медикам вдалося дещо стабілізувати його стан, однак він і надалі залишався непритомним.
Пізніше стало відомо, що Михайлика прооперували та, що він перебуває у реанімації.
За словами соратників активіста, за нападом можуть стояти три особи: мер Геннадій Труханов, очільник Нацполіції в області Дмитро Головін і обласний прокурор Олег Жученко.
До слова, Михайлик – відомий в Одесі активіст, постійний учасник акцій проти забудови узбережжя тощо. Виступає у відкритій опозиції до міської влади.
Сутички в Києві та Одесі
22 вересня у Києві на місці будівельного майданчику на Осокорках спалахнули сутички між протестувальниками та правоохоронцями. За попередніми даними поліції, затримано близько 40 людей, усі вони були доставленні до відділку.
Протестувальники виступали проти забудови на Осокорках, оскільки вважають, що вона є незаконною. Під час акції протестувальники намагались знести паркан навколо будівельного майданчику. На місце події прибули правоохоронці, після чого між ними та протестувальниками стались сутички.
Читайте також: Біля Верховної Ради спалахнули сутички: є поранені
За попереднім висновком правоохоронців, подія буде кваліфікована як "хуліганство".
Дивіться відео з місця сутичок на Осокорках у Києві:
Водночас в Одесі на пляжі Ланжерон члени патріотичних організацій теж намагалися перешкодити незаконному будівництву. За їхніми словами, замість рятувальної станції на місці будується новий висотний готель ТОВ "Нерум", що володіє розташованим тут дельфінарієм "Немо". Натомість забудовник переконує, що зводиться "реабілітаційно-оздоровчий центр дельфінотерапії".
Активісти зламали паркан будівництва та пройшли на територію. Там вони перевернули бетономішалку, вирвали з ґрунту дерев'яні конструкції. При цьому активісти періодично скандували: "Слава – Україні! Героям – Слава!", "Разом і до кінця!", "Один – за всіх і всі – за одного!". Серед протестувальників можна було побачити представників ВО "Автомайдан", ВО "Свобода", партій "Національний корпус", громадських організацій "Сокіл", "Небайдужі" та інших організацій.
На Ланжероні протестувальники ламали паркан навколо будівництва
На місці було багато правоохоронців, які намагалися завадити протестувальникам пройти до паль будівлі, де активісти хотіли обв'язати їх мотузками та звалити. Проте протестувальники все ж обійшли об'єкт з боку моря та почали ламати паркан вже там.
Між силовиками та активістами спалахнули сутички, відтак у хід пішли газові балончики та петарди. У підсумку активісти принесли виламані секції паркану до входу в дельфінарій, після чого розійшлися.
На Генасамблеї ООН говоритимуть про Крим і Донбас
До порядку денного сесії Генеральної Асамблеї ООН включено питання ситуації на окупованих Росією територіях Криму і Донбасу.
"Важливе рішення, незважаючи на опір РФ. До порядку денного сесії включено питання про ситуацію на окупованих територіях Криму і Донбасу", – написала у Facebook представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.
Читайте також: Порошенко на Генасамблеї ООН підніме питання введення миротворців на Донбас
Геращенко зазначила, що Україна повинна "по максимуму використовувати високий міжнародний майданчик для донесенння інформації про щоденні порушення прав людини на окупованих Росією територіях, безпеку і екологічні загрози".
До слова, включення до порядку денного Генасамблеї ООН пункту щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України не підтримали 13 країн. Проте це не вплинуло на кінцеве рішення.
Іван Попович потрапив у ДТП
Український співак і композитор, народний артист Іван Попович потрапив у дорожньо-транспортну пригоду на Полтавщині.
"Команда Івана Поповича, рухаючись на концерт на Полтавщину, потрапила у жахливу аварію. Іван Дмитрович у тяжкому стані перебуває у лікарні міста Хорол", – написала у соціальних мережах Віталіна Кизляк-Остапчук, яка працює в команді артиста.
Читайте також: Відомий музикант Діля потрапив у ДТП: деталі
Повідомлення про аварію з Іваном Поповичем
Нові поради від Супрун
І на завершення: виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про те, як вберегтися від хвороби Альцгеймера. Це такий різновид деменції (старечого слабоумства), через який у людей виникають проблеми з пам’яттю та мовленням.
Супрун зазначила, що хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції та спричиняє 60-80% випадків цього синдрому. Симптоми недуги проявляються у літніх людей після 60 років. Однак іноді хвороба вражає і молодих людей.
Читайте також: Як тренувати мозок та розвивати пам'ять: поради від Супрун
Так, Супрун написала, як можна ефективно протидіяти хворобі Альцгеймера:
Якомога більше рухайтесь
Харчуйтесь повноцінно
Не припиняйте тренувати мозок
Спілкуйтесь та підтримуйте соціальні контакти