За словами уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, маріупольці відмовляються допомагати окупантам. Тож ті вдаються до чергових маніпуляцій.

До теми До кінця року в Маріуполі від хвороб та нестерпних умов можуть померти понад 10 тисяч людей

Країна-окупант намагається приховати сліди воєнних злочинів

Зрозумівши, що населення Маріуполя не допомагатиме росіянам розбирати завали та прибирати місто, загарбники вирішили змінити тактику. Зараз вони "наймають" мешканців міста, обіцяючи виплати у рублях за роботу на завалах.

Задля цього у Маріуполі відкрили "республіканські центри зайнятості" з ОРДЛО, де пропонують роботу з розбирання зруйнованих будівель,
– розповідає Денісова.

Також для участі у таких роботах залучено робітників МНС Росії.

Денісова підкреслила, що ситуація у Маріуполі залишається катастрофічною. Ті, хто залишився у місті, повинні маскувати злочини росіян. Приміром, пакунки з тілами загиблих продовжують вивозити тракторними лафетами до братських могил на околицях міста.

Атака драмтеатру в Маріуполі: головне

  • 16 березня російські агресори цілеспрямовано скинули надпотужну бомбу на драмтеатр у Маріуполі. На момент удару там перебували майже тисяча людей.
  • Ворога не зупинив навіть надпис "ДІТИ". В "Азові" вважають, що це стало основною ціллю для ворожих бомбардувальників.
  • Американське видання Sky News повідомило, що вагітних жінок, яких раніше врятували з розбомбленого пологового будинку в Маріуполі, перевели до драмтеатру. Інформацію про перебування там уцілілих породіль підтвердила мешканка Маріуполя Діана Берг.
  • Бомбосховище витримало удар. Щонайменше 130 людей вийшли живими.
  • Лише 4 травня з'явилися підрахунки загиблих. Власне незалежне розслідування провело видання Associated Press. За їхніми даними, загинули близько 600 людей усередині та зовні будівлі.
  • Щоб приховати сліди злочинів, російські окупанти проводять розкопки на місці зруйнованого драмтеатру. Як свідчать супутникові знімки від Maxar Technologies, для цього вони пригнали важку будівельну техніку.
  • Вперше про те, що маріупольці відмовляються розбирати завали повідомив радник міського голови міста Маріуполь Петро Андрющенко.
  • Водночас італійський уряд заявив, що допоможуть Україні відбудувати драмтеатр у Маріуполі, який зруйнували російські окупанти. Про це заявив міністр культури Італії Даріо Франческоні.

До теми – як виглядає Маріуполь зараз: моторошне відео