Про колишнього посадовця відомо небагато, адже будь-яка інформація у мережі ретельно підчищена. Однак представникам ЗМІ вдалося зібрати певні відомості – все читайте у матеріалі 24 каналу.

Читайте також Гогілашвілі використовував бронеавтомобіль посольства США та охорону Міноборони, – ЗМІ

Біографія Олександра Гогілашвілі

Олександр Гогілашвілі народився 26 грудня 1973 року в грузинському Тбілісі, але має російське громадянство. В 1995 – 96 роках він працював у дитячому садку в Ростові-на-Дону, після чого чотири роки "займався підприємницькою діяльністю".

З 2000 року відповідав за PR у ростовському благодійному фонді "Вихід" для колишніх наркозалежних. У 2010 перебрався до Києва, де обіймав аналогічну посаду в "Центрі здорової молоді", у 2012 перейшов до "Міжнародної антинаркотичної асоціації".

Наступні сім років Гогілашвілі перебував там на різних посадах. У вересні 2019 року його призначили заступником глави МВС Авакова. На сайті Міністерства внутрішніх справ є інформація, що він отримав два дипломи Львівського університету бізнесу та права за спеціалізаціями "облік та оподаткування" та "право" у 2019 та 2020 році. Тобто вже після призначення на посаду.

Одразу ж після того, як чиновник перейшов до МВС у мережі, з'явилася інформація, що Гогілашвілі є чоловіком Марії Левченко. Вона працювала із Володимиром Зеленським ще за часів "Кварталу-95 ", а після виборів стала однією з двох радників президента.


Гогілашвілі разом із Левченко та Зеленським / Фото МАА

Російський паспорт Гогілашвілі

Журналісти-розслідувачі знайшли дані Гогілашвілі у Федеральній податковій службі Росії. Згідно з ними, колишній заступник глави МВС отримав російський паспорт ще у 2003 році.

Громадянство країни-агресора скандальному чиновнику видали в Ленінському районі Ростова-на-Дону. За даними журналістів, український паспорт Гогілашвілі отримав після 2010 року.


Дані Гогілашвілі на сайті Федеральної податкової служби Росії / Скриншот

Сергій Стерненко повідомив, що Гогілашвілі отримав громадянство України у 2015 після одруження.


Ще один доказ наявності в Гогілашвілі російського громадянства / Фото Сергія Стерненка


Зеленський нагородив Гогілашвілі / Скриншот

Скандали з Гогілашвілі

  • Днями вже ексзаступник глави МВС влаштував розбірки з поліцейськими на блокпості на в'їзді до Краматорська. Правоохоронці вимагали зупинити машину, але авто проїхало ще кілька метрів.
  • У ній був Гогілашвілі, поліцейські попросили показати його документи. Загалом чиновник поводився вкрай агресивно. Він обурювався, що вони не впізнали його та влаштували перевірку та погрожував.
  • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський ініціював проведення дисциплінарного провадження щодо інциденту та пропонує уряду відсторонити Гогілашвілі від займаної посади на час провадження.
  • Після цього Гогілашвілі вибачився за "надмірну емоційність" та заявив, що готує рапорт.

Конфлікт за участю Гогілашвілі на блокпості: дивіться відео

Ще одне відео з Гогілашвілі

Співробітники патрульної поліції зупинили Гогілашвілі у листопаді в Києві. Правоохоронці мали намір просто перевірити документи, що викликало неадекватну реакцію чоловіка. Він агресивно поводився та кричав на правоохоронців, які пояснювали, що виконують свою роботу.

Впізнав мене чи ні? Дуже х**ово, що ти начальство своє не впізнаєш. Заступник міністра внутрішніх справ, так тобі зрозуміло?
– кричав ексчиновник.

Дивіться відео інциденту з Гогілашвілі / Відео "УП"

Гогілашвілі потрапив до Миротворця

Гогілашвілі потрапив до Миротворця через скандальну поведінку на блокпості у Краматорську.

  • На сайті зазначено, що він порушив українське законодавство.
  • Мовиться про напад на поліцейського під час виконання службових обов'язків.


Гогілашвілі потрапив у базу Миротворця / Скриншот

Гогілашвілі звільнили з МВС

Гогілашвілі 13 грудня написав заяву на звільнення. Він зазначив, що "винен і це показовий приклад для всіх, як не треба себе поводити". На сайті Кабміну з'явилась відповідна офіційна інформація.

Звільнити Гогілашвілі Олександра Генріховича з посади заступника Міністра внутрішніх справ України за власним бажанням,
– написали у відомстві.

Заяву на звільнення Гогілашвілі оперативно підписав український прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Майновий стан Гогілашвілі

Гогілашвілі має розкішний автопарк. У його розпорядженні кілька автомобілів люкс-класу.

  • мінімальна ціна авто – 13500 доларів;
  • максимальна – 23900 доларів.

Щодо доходів, то у 2020 році він заробив майже мільйон – 815 044 гривень. Також у нього зберігається 360 000 гривень та 23 000 доларів готівкою (остання сума у спільній власності з дружиною). Ще 29 225 гривень є на рахунку в банку.

Його дружині належить квартира у Києві площею 55 квадратних метрів і земельна ділянка площею 1006 квадратних метрів у тому ж Києві. Окрім цього, Левченко має два автомобілі Mazda 3, 2008 та 2016 років випуску.