Про це 24 Каналу зазначив секретар РНБО Олексій Данілов. Він пояснив, як саме вирішується питання.
Дивіться також Допомога суттєво зросте: як Європа змінила своє ставлення до війни в Україні
"Дійсно є ситуація, коли не вистачає снарядів, не вистачає засобів ураження противника. На сьогодні війна перейшла від технологічного в інший спосіб – вже використовуються БпЛА для ураження. Це є абсолютно буденною справою", – сказав посадовець.
Питання з боєприпасами
Олексій Данілов наголосив на постачанні боєприпасів 155, 152 та 122 калібрів. Це питання щораз підіймається на Ставці та Президент України особисто його контролює.
"Крайня Ставка була минулої п'ятниці. Президент так само звертав увагу відповідних осіб на недостатню роботу в цьому плані. І нам усім, хто дотичний до цього процесу, треба спільно максимально зараз займатися цим питанням для того, щоб наші Збройні сили були забезпечені достатньою кількістю даних видів ураження", – зазначив він.
Раніше очільник ГУР МО Кирило Буданов зазначав, що Україна поступається Росії у кількості боєприпасів. Утім, в такій категорії як БпЛА сили є рівними.
За словами секретаря РНБО, Україна вже цього року отримає мільйон безпілотників.
"Є чітке розуміння компаній, які на сьогодні законтрактовані, переважно 80% – це наше власне виробництво. Я більш ніж впевнений, що ці компанії не підведуть наші Збройні сили, наш народ і обов'язково виконають свої зобов'язання", – сказав посадовець.
Які країни допомагають із боєприпасами: останні новини
- У ЄС обіцяли, що Україна отримає 1 мільйон боєприпасів до березня 2024 року. Але не вистачає потужностей для виробництва такої кількості. Своєю чергою Чехія закликала країни-члени ЄС фінансувати закупівлю 450 000 артилерійських снарядів, доступних за межами Євросоюзу.
- У Фінляндії профільна компанія планує уп'ятеро збільшити виробництво боєприпасів для України. Мовиться про мільйон снарядів на рік.
- Велика Британія хотіла передати нашій країні більше 155-міліметрових боєприпасів, які мали б виготовлятися у Японії. Утім, наразі цей план призупинено.