Слід сказати, що ще у 2021 році Шевченківський районний суд Києва визнав Святогора невинним, а згодом апеляційний суд залишив вирок без змін. Про рішення Верховного суду стосовно того, що скарга прокурора не підлягає задоволенню – себто рішення столичних судів є правильним – стало відомо на початку весни 2023 року.

Дивіться також Чому Європа не замерзла: зрада "генерала Мороза", або як Росія провалила зимовий похід

Скандальна справа Святогора

Важливо, що Олексія Святогора затримали правоохоронці ще у червні 2019 року. Слідство тривало за частинами 2 та 3 статті 300 Кримінального кодексу, у яких йдеться про ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

За версією сторони обвинувачення він в період між 27 березня 2013 року та 11 жовтня 2016 року в різних передачах на телевізійних і радіоканалах України висловлював пропаганду насильства та жорстокості стосовно безпритульних собак,
– написали у Судово-юридичній газеті.

Окрім того, там пояснили рішення ВСУ. У повідомленні йдеться про те, що лише участь у телевізійних програмах на запрошення організаторів не може вважатися виготовленням чи розповсюдженням матеріалів, які провокують насилля.

Активісти виходили на протести

  • Без сумніву, що це рішення ВСУ не сподобається зоозахисникам, які упродовж декількох років боролися за те, аби догхантера Святогора притягнули до відповідальності.
  • Вони навіть організовували мітинги та різноманітні акції, зокрема, запалювали фаєри під стінами одного зі столичних судів.
  • Важливо, що сам Олексій Святогор неодноразово погрожував активістам у своїх соціальних мережах. Зокрема, він "попереджав", що може порізати ножем людей, які є небайдужими до чотирилапих.