В етері 24 Каналу голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко оцінив, наскільки ці дії виводять із рівноваги ворога та чи зможе Кремль стабілізувати ситуацію невеликими резервами.
Дивіться також Збивали дрони нафтобазами: все, що відомо про вибухову ніч у Росії
Кремль виявився знову неготовий
Кордони Росії охороняють прикордонники, які є в структурі ФСБ. Загалом безпекою порубіжжя в Росії займається ФСБ. Спецслужба, яка в країні-агресорці має імідж "надпотужної та всевидячої", виявилася бутафорією. Адже накопичення війська та бронетехніки вони прогледіли.
Навіть в теорії не прорахували ці напрямки, не підтягнули ресурси, щоб продемонструвати, наскільки вони спроможні,
– зазначив Тимочко.
Напередодні керівник росгвардії заявив про те, що нібито тепер 300 тисяч росгвардійців садять на танки, готують із них артилеристів та виводять на оборону рубежів Росії. Мовляв, для підсилення ФСБ, підтримки захисту кордонів, а також для зачисток ворожих ДРГ.
В результаті дві структури настільки внутрішньо борються між собою, що навіть якщо хтось з них володіє інформацією, то не діляться нею. Військові операції, які відбуваються на території Росії, не можуть превентивно запобігатися російськими спецслужбами чи росгвардійцями,
– мовив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
До того ж на території країни-агресора росіяни створювали так звані сили територіальної оборони. Пропагандисти в телешоу показували підготовку "бійців ТРО" та розповідали, що мільйони рублів закладають на будівництво оборонних рубежів.
Вся ця велика масштабна пропагандистська кампанія була спрямована на те, щоб продемонструвати, що росіяни нібито готові протистояти зовнішнім силам і підготовлені до цього. І знову несподівано відбувся прохід на тих самих напрямках. Класична військова операція без особливих викрутасів, але російські загарбники вкотре виявились не готові,
– зауважив Тимочко.
За його словами, це показник того, що всі найкращі та найбільш боєздатні сили ворог залучає на лінії фронту. Як раніше Євгєній Пригожин, так і тепер РДК, Сибірський батальйон та легіон "Свобода Росії" продемонстрували, що росіяни стягнули та кинули на лінію фронту все, що мали.
Ворожий військовий контингент в Україні становить у межах 450 – 490 тисяч осіб. Росія може залатувати діри, але збільшити та наростити потужність окупантам не вдається.
"Можливо, тому ми маємо результат того, що попри весь їхній шал, коли ворог мав багато переваг, а ми мали багато скрутних ситуацій у політичному та військовому планах, все одно росіянам не вдалося досягнути успіхів навіть оперативного рівня", – додав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
За яких умов добровольці можуть просунутися вглиб Росії
Російські добровольці, які борються проти Владіміра Путіна, зазвичай зав'язують бої в прикордонних регіонах, зокрема в Бєлгородській і Курській областях. Утім, вони можуть просуватися і вглиб Росії.
Це буде залежати від того, наскільки їм вдаватиметься, заходячи на територію Росії, налагоджувати комунікацію з місцевим населенням, наскільки вони зможуть переконливо виглядати, наскільки вони мають вибудовану агентурну мережу в Росії.
Від того, наскільки населення їх буде підтримувати, наприклад, продуктами та інформацією, залежатиме, чи зможуть добровольці ввійти в контакт із військовими командирами чи підрозділами на території Росії, які не хочуть воювати проти України або не хочуть захищати режим Путіна.
Адже перш ніж почати масштабний рейд, ватажок вагнерівців Пригожин спирався на фінансові кола в Росії. Він вибудував у Росії величезну мережу агентури, підкупив російських генералів, схилив на свою сторону багато губернаторів і впливових російських політиків.
Російським добровольцям треба перехопити ініціативу в цьому напрямку. Чим швидше їм вдасться це зробити, тим швидше вони отримають реальний вплив у Росії,
– наголосив Тимочко.
Під час рейдів бійці РДК, легіону "Свобода Росії" та Сибірського батальйону набираються досвіду, вибудовують комунікацію з місцевим населенням та збільшують свою популярність. Адже в Росії інформацію про них максимально приховують.
Це масштабний рух, який показує, що не всі росіяни підтримують режим Путіна, не всі росіяни – абсолютні раби, а є категорія, яка готова боротися. Цей рух впливає на політичний імідж Путіна, на внутрішній стан диктатора та його командування.
"Я впевнений, що за цей прорив РДК, Сибірського батальйону та легіону "Свобода Росії" обов'язково на рівні ФСБ, принаймні в цих областях, знову полетять голови, збільшиться рівень внутрішньої недовіри в їхньому середовищі. Якщо військову операцію ми зможемо приблизно оцінити, то цей імпульс прорахувати важко, однак він себе проявить в неординарних ситуаціях, які відбуватимуться на території Росії", – сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Новий рейд російських добровольців: що відомо
- Зранку 12 березня легіон "Свобода Росії" опублікував відео, у якому зробив низку важливих заяв. Добровольці наголосили, що йдуть, аби звільнити росіян від злиднів, бідності й страху та диктатури терористичної організації, яка захопила владу.
- Російський добровольчий корпус, легіон "Свобода Росії" та Сибірський батальйон публікують, нібито проводять операцію на території Росії – в Бєлгородській і Курській областях. У мережі вже з'явилися відео боїв на території Росії.
- У ГУР МО заявили, що російські добровольці діють як самостійні підрозділи, оскільки складаються з громадян Росії.