Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.

Читайте також: Саакашвілі відреагував на заборону в’їзду в Україну на три роки

"Саакашвілі досі перебуває в інформаційному полі, привертає до себе увагу за кордоном, а певні люди в Україні – опоненти чи навіть вороги – роблять заяви через своїх підлеглих. (Державна міграційна і прикордонна служби підпорядковані міністру внутрішніх справ Авакову – "24"). Тому що ці чиновники підпорядковані політичним фігурам у владі, тому й ухвалюють рішення, які від них вимагає безпосереднє керівництво", – говорить Димов.

Але, як наголошує експерт, такі тенденції дуже небезпечні. За його словами, подібні рішення – про депортацію Саакашвілі, заборону в’їзду до України – підривають засади легітимності самої держави.

Державні органи влади стають знаряддям політичної боротьби і конкуренції. Фактично приватизуються з політичною метою. Виходить, якщо можна приватизувати стіл і печатку, то можна приватизувати і державу, і владу як таку. Це підриває державні засади,
– наголошує Валерій Димов.

Читайте також: Операція "Депортація": вислання Саакашвілі – піррова перемога Порошенка?

Експерт наголошує: якщо держава використовує право застосування сили не за призначенням, то вона втрачає легітимність такого права. Але, на його думку, політизація процесів не вигідна тим політикам, які це роблять.

Ми досі не знаємо, хто захоплював Саакашвілі в київському ресторані. Але кадри, коли двічі президента поклали обличчям у підлогу, вивели і одразу вивезли, бачили багато українців, як прихильників екс-глави Грузії, так і критиків. Як це вплине на довіру до держави? Як це використають недруги України?
– наголошує Валерій Димов.

Нагадаємо, лідеру "Руху нових сил", екс-президенту Грузії Міхеїлу Саакашвілі, якого 12 лютого видворили до Польщі, на 3 роки заборонили в’їзд на територію України. Про відповідне рішення, яке прийняв начальник Мостиського прикордонного загону, повідомили захисники Саакашвілі.

12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану "Сулугуні" в Києві, затримали там Саакашвілі і відправили його чартерним літаком у Варшаву. У ДПСУ пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.