Такі фінансові обмеження для Угорщини є дієвими, про що в розмові з 24 Каналом наголосив політолог, партнер комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун. Він припустив, що відповідні результати можна буде побачити вже 1 лютого під час голосування за виділення допомоги Україні.

До теми "Порушення" суверенітету ЄС, – в Орбана "запалало" через 50 мільярдів євро для України

Політика ЄС та роль Орбана

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан веде відверту антиукраїнську політику. Це підтверджує і його блокування фінансової допомоги для нашої країни.

Утім, ЄС має свої важелі впливу на угорського політика. На думку Максима Джигуна, переломним моментом для Орбана могла бути розмова з представниками топових країн, зокрема Шольцом чи Макроном.

"Він дохідливо був ознайомлений про те, на які ще кроки здатні країни ЄС, аби трошки присмирити його і змусити повернутися до євроцентричних поглядів", – зазначив політолог.

Політика Орбана проти України не випадкова. Неодноразово його називали безпосереднім другом Путіна.

"Орбан – людина, яка роками живе на корумпованих газових потоках із Росії. Це людина, яка за російські гроші будує атомні електростанції у себе, продає важіль впливу на ЄС Путіну протягом багатьох років, в тому числі і в контексті України. І це той момент, який дуже набрид представникам ЄС", – додав Максим Джигун.

У ЄС зазначили, що 20 мільярдів євро залишаються замороженими для Будапешта, оскільки Єврокомісію непокоїть політика всередині Угорщини. Зокрема, щодо прав ЛГБТІК, академічної свободи та права на притулок.

Політика Орбана: останні новини

  • Наприкінці грудня Орбан заблокував виділення 50 мільярдів євро допомоги для України. Його позицію підтримав і прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Він запропонував переробити її концепцію та спосіб надання.
  • ЄС у свою чергу готовий піти на поступки Угорщині, аби Орбан розблокував рішення щодо України. Це може бути тактичною перемогою обох сторін.
  • В Європарламенті закликали позбавити Орбана права вето. Він порушує усі демократичні принципи, а європейські лідери дозволяють цьому статися.