Будапешт повинен виконати всіх необхідні умови. Про це 17 січня під час виступу у Європарламенті заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Дивіться також Орбан +1: тепер в ЄС дві країни, які проти виділення Україні коштів

Урсула фон дер Ляєн назвала причини замороження фінансування

Фон дер Ляєн нагадала, що у травні 2023 року Угорщина прийняла новий закон про реформу правосуддя, який враховує низку рекомендацій Єврокомісії. Вона зазначила, що він посилює незалежність судової влади та обмежує можливість політичного втручання в судову систему.

За її словами, ухвалення цього закону було необхідним для того, щоб Угорщина, за словами глави ЄК, виконала умови для отримання коштів із фонду згуртованості.

Однак близько 20 мільярдів євро залишаються для Будапешта замороженими, тому що політика всередині Угорщини непокоять Єврокомісію.

Вони (20 мільярдів євро) призупинені з причин, які включають занепокоєння щодо прав ЛГБТІК, академічної свободи та права на притулок. Деякі з них заблоковані в рамках механізму обумовленості. І вони залишатимуться заблокованими доти, доки Угорщина не виконає всіх необхідних умов,
– сказала президентка Фон дер Ляєн.

Угорщину хочуть позбавити права голосу в Раді ЄС

  • У Європейському парламенті погодили проєкт резолюції щодо Угорщини – він має на меті позбавити Будапешт права голосу в Раді ЄС.
  • Крім цього, депутати Європарламенту вимагають початку парламентського розслідування щодо законності рішення Єврокомісії розморозити 10 мільярдів євро коштів для Угорщини у грудні 2023 року.
  • Крім цього, до фінального проєкту резолюції також можуть включити вотум недовіри голові ЄК Урсулі фон дер Ляєн у випадку, якщо відомство продовжить розморожувати кошти для Угорщини.
  • Річ у тім, що більшість законодавців ЄС переконані, що Єврокомісія піддалась на шантаж Угорщини. Комісію звинувачують в тому, що вона виділила 10 мільярдів Будапешту не через покращення судової системи та верховенства права в країні, а для того, щоб та не ветувала рішення про початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою.
  • Голосування за резолюцію відбудеться у четвер, 18 січня.