Орбан створив свою модель правління, поєднавши елементи комунізму й фашизму. Про це 24 Каналу розповів голова угорської громади Києва та Київської області Тібор Томпа, додавши, що угорська опозиція розуміє неправильність дій прем'єра.

Дивіться також Орбан на поклоні в Путіна: Угорщина збільшить імпорт російського газу

На кого розраховані такі заяви

На Закарпатті у Віктора Орбана є велика підтримка зі сторони угорської меншини. Також є багато куплених людей на різних рівнях, які його підтримують і ще немало самих угорців, які готові за нього голосувати.

На усіх цих людей і розраховані такі невіглаські заяви,
– наголосив Тібор Томпа.

Він навів слова професора Оксфордського університету, який назвав поведінку Орбана щодо України, – нелояльною та безсоромною. Зокрема, мовилось про зустріч з Владіміром Путіним у Китаї, коли Орбан потис руку диктаторові.

Голова угорської громади Києва та Київської області пояснив останні заяви Орбана: дивіться відео

Томпа нагадав, як угорська опозиція облила червоною фарбою паркан біля офісу Орбана. Так вони відреагували на його зустріч з Путіним. Він додав, що у Києві для угорського президента вже немає місця, якби він раптом захотів відвідати українську столицю.

Як представник угорської меншини я всіляко засуджую політику Орбана та ніколи з нею не погоджуся. У нього не те, що не можна сформувати чи виправити моральний компас, він у нього взагалі відсутній,
– підкреслив Тібор Томпа.

Останні заяви Орбана

  • Під час зустрічі з Путіним у Пекіні він назвав війну в Україні "воєнною операцією". Російські ЗМІ одразу поширили фрагмент цієї розмови. Виправити політика поспішили угорські депутати. Так, Мартон Томпош написав, що в Україні триває справжня війна, в якій також борються угорці із Закарпаття.
  • Згодом Орбан заявив, що тези про те, що Україна бореться за свободу, захищає Європу та світ від Росії – є неправдивими. Він додав, що свою безпеку Угорщина гарантує разом із НАТО, а Україні вони просто допомагають, бо "люди в біді". Проте це не є в інтересах самої Угорщини.
  • У жовтні угорський прем'єр зустрівся з Путіним. Він став першим лідером країни-члена ЄС і НАТО, який погодився на таку зустріч після 24 лютого 2022 року. Під час розмови з Путіним Орбан заяви про розширення співпраці та цинічно додав, що його країна ніколи не хотіла протистояти Росії.