Згідно з інформацією, 10 травня 2022 року впродовж цілої доби окупанти обстрілювали цивільну інфраструктуру міста Оріхів, що у Запорізькій області.

Важливо В Україні вперше постане перед судом російський військовий за вбивство цивільного

Як наслідок. через російські обстріли є загиблі та травмовані.

Всі матеріали за фактом збройного нападу передані до Управляння Служби безпеки України в Запорізькій області. Це необхідно для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Яка ситуація у Запорізькій області

  • На Запоріжжі російські окупанти продовжують "затягувати" у школи українських дітей. Вони планують навчати їх до 7 червня. Здебільшого такі дії відбуваються у Мелітополі, який тимчасово окупували росіяни, а також у довколишніх селах. Там їм вдалося знайти колаборантів, які допомагають усе організувати.
  • Російські війська намагаються просунутися вперед на Запорізькому напрямку. Але там українські військові не лише стримують окупантів, але й самі просуваються вперед.
  • Окупанти продовжують випускати ракети по Україні. На щастя, біля Запоріжжя силам ППО вдалося знищити одну із них. Вона розірвалася над інфраструктурним об'єктом.
  • Через складну воєнну ситуацію та активні бойові дії поблизу Гуляйполя, мер міста Сергій Ярмак закликав містян евакуюватися до більш безпечних населених пунктів, які перебувають під контролем України.
  • Кілька днів тому українські захисники на Запоріжжі знову зустріли один з підрозділів морської піхоти Росії, який був спочатку в Київській області. Наші ЗСУ вчергове розгробили російських військових та змусили їх відступити.
  • Російські окупанти вирішили хоч якось "відсвяткували" 9 травня в окупованих частинах Запорізької області. На деяких будинках навіть були снайпери, які контролювали ситуацію.
  • Російські окупанти знову вкидають дезінформацію. Вони переконують, що в Запоріжжі заборонили евакуацію цивільного населення. Це – брехня.

Варто переглянути – росіяни розлучили 4-річну дівчинку з мамою: дивіться відео