Але рішення по суді апеляції можуть ухвалити не раніше весни 2020 року. Про це повідомив адвокат Марківа Рафаеле Дела Валле, пише "Громадське".

Детально про Віталія Марківа: що відомо про українського воїна та чому його засудили в Італії

Вже відомо, що апеляцію розглядатиме суд у Малані. Причому цей суд не буде слухати свідків, а лише працюватиме з матеріалами справи.

Хто такий Віталій Марків?Це боєць Нацгвардії, заступник командира взводу батальйону оперативного призначення імені Кульчицького, старший сержант. Воював в АТО з позивним "Італієць" – бо у 2003 році разом з родиною виїжджав до Італії.

До України Марків повернувся у 2013 році – під час подій на Майдані Незалежності, коли починалася Революція Гідності). На початку війни вступив у лави добровольчого батальйону (за якийсь час влився до складу Національної гвардії України).

Коротко про справу Марківа в Італії

Віталія Марківа заарештували 30 червня 2017 року – він якраз завітав у гості до матері в Італію під час планової відпустки. Італійська прокуратура висунула українцю підозру у вбивстві Андреа Роккеллі у селі Андріївка поблизу Слов'янська у травні 2014 року. Мовляв, міни, від яких загинув італієць, прилетіли з боку позицій ЗСУ, де на той час служив Марків.

Українська сторона запевняє, що позиції, пострілами з яких вбили італійського фоторепортера, на момент вчинення злочину займали проросійські бойовики. Український підрозділ ЗСУ під Слов'янськом, в якому служив Віталій Марків, взагалі не мав важкої та далекобійної зброї.