Таке отруєння повинне мати серйозні наслідки. Про це заявив глава МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу на відкритому засіданні Радбезу ООН з хімічної зброї, повідомляє ERR.

До теми Помпео вважає, що організувати отруєння Навального могли російські чиновники

"Винні в цьому нападі повинні бути покарані. Необхідне незалежне міжнародне розслідування за участю експертів організації із заборони хімічної зброї", – заявив Рейнсалу.

Згадали про отруєення Скрипалів

На зустрічі кілька інших членів Ради Безпеки також засудили отруєння Навального. У своєму виступі Естонія згадала ще справу Скрипалів в 2018 році, яку також обговорювали в Раді Безпеки.

На жаль, це не перший випадок, коли "Новачок" використовують проти людей, яких Росія вважає ворогами,
– сказав постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон.

Що відомо про "Новачок", яким отруїли Навального?

Отрута з групи "Новачок" вражає нервову систему. Як наслідок жертва отруєння не може дихати і відчуває дуже сильний біль. Після того, як отрута потрапить в організм, відбувається перезбудження серцевих, дихальних та інших м’язів. Це може призвести до паралічу, конвульсій і навіть смерті, якщо доза отруйної речовини дуже велика.

Читайте також Отруєння Навального: країни G7 зробили спільну заяву з вимогами до Росії

Що відомо про отруєння Навального

  • Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня під час перельоту з Томська в Москву. У Томську від проводив розслідування фактів корупції з боку влади. Політика госпіталізували, а пізніше він впав у кому.
  • Російські лікарі не виявили отрути в організмі політика і відкинули версію отруєння.
  • Згодом опозиціонера вивезли на лікування до Берліна. У Німеччині Навальний перебуває як гість Ангели Меркель. Так російський політик отримав охорону та захист з боку німецької влади.
  • Уряд Німеччини офіційно оголосив, що політика отруїли нервово-паралітичною речовиною з групи "Новачок".
  • У Росії спростували висновки німецьких лікарів про те, що Навального отруїли. Там переконують, що однією з причин різкого погіршення стану здоров'я Навального є порушення обміну речовин в його організмі.
  • У ЗМІ з’явилась інформація про те, що Навальний вийшов з коми 8 вересня, однак представники політики не поспішають робити заяву.