Чому ЦВК та партія Саакашвілі судяться?

21 червня стало відомо, що Печерський районний суд Києва дозволив лідеру партії "Рух нових сил" Міхеїлу Саакашвілі балотуватися у народні депутати на дострокових парламентських виборах. Зокрема, суд визнав факт проживання Саакашвілі в Україні протягом останніх 5 років, що необхідно для реєстрації його кандидатом у депутати.

Читайте також: Які шанси в Саакашвілі пройти до парламенту: думка політолога

Однак Центральна виборча комісія 23 червня вирішила не реєструвати кандидатів у народні депутати від політичної партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та кандидатів в одномандатних виборчих округах на позачергових парламентських виборах.

Мовляв, президент Зеленський підписав указ про дострокові вибори 21 травня, відтак "розгляд 8 травня на засіданні ради політичної партії "Рух нових сил" питань, пов'язаних з участю партії в позачергових виборах не міг бути здійснений". Та і позачерговий з'їзд партії 10 червня порушував вимоги статуту цієї ж партії.

Календар
Нагадаємо календар виборчого процесу / Інфографіка 24 каналу

Саакашвілі невідкладно подав апеляцію і виграв її. 25 червня Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував відмову ЦВК реєструвати "Рух нових сил". Та вже 26 червня у ЦВК заявили, що рішення суду не відповідає положенням Закону України "Про політичні партії" і подали касацію до Верховного Суду.

Як тривав розгляд у ВС та яке рішення ухвалили?

Юристи "Руху нових сил" просили суд допустити на засідання вільних слухачів. Але цього не відбувалося, тому навіть викликали поліцію: мовляв, служба охорони незаконно блокує доступ до 50 слухачів. Суд пояснив ситуацію: люди до зали засідань зайдуть, але тільки після перевірки документів.

Після нетривалої перерви ЦВК подала нове клопотання: не допитувати свідків у справі Міхеїла Саакашвілі та Давіда Сакварелідзе. І суд у цьому питання підтримав юристів Комісії. До слова, у колегії суддів – Мирослава Білак, Людмила Єресько та Олена Калашнікова.

Суд
Колегія суддів: Мирослава Білак, Людмила Єресько, Олена Калашнікова / Фото 24 каналу

Після цього на засідання суду прибув Міхеїл Саакашвілі і судді перейшли до розгляду справи по суті.

Саакашвілі
Саакашвілі та Україна: основні дати / Інфографіка 24 каналу

Найцікавіші факти з біографії Міхеїла Саакашвілі – у матеріалі 24 каналу.

"Рух нових сил" просив рішення першої інстанції (апеляційного суду) залишити в силі, а скаргу не визнавати. Представники ЦВК застосували ті ж аргументи, що й на засіданні апеляційного суду (який вони програли, і який зобов'язав Комісію зареєструвати РНС для участі у виборах".

Зрештою після кількох годин, проведених у нарадчій кімнаті, суді ухвалили:

ЦВК зобов'язана зареєструвати партію Саакашвілі "Рух нових сил" на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Після того, як суддя зачитала рішення прихильники Саакашвілі, яких у судовій залі було чимало, почали вигукувати: "Суду повага!".

Після оголошення рішення суду Давід Сакварелідзе заявив, що боротьба триває.

Зараз знову м'яч на стороні ЦВК. Завтра ми будемо повторно подавати документи. Поки нічого не закінчено, попереду реєстрація і вибори, які треба виграти,
– сказав він.

РНС

Перша п'ятірка партії "Рух нових сил" / Інфографіка 24 каналу

Коли відбудуться вибори до Ради?21 травня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень Верховної Ради. Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня 2019 року.

Рейтинг
Наразі соціологи не прогнозують успіх партії "Рух нових сил" на виборах 2019 року