Нагадаємо, 19 жовтня у Верховній Раді 240 депутатів ухвалили закон щодо медреформи "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".

Читайте також: Медреформа в дії: що зміниться для українців?

Однак спікер парламенту цей закон досі не підписав. Причина в тому, що мало не одразу був поданий проект постанови, який пропонує скасувати ухвалену медичну реформу, передає "Укрінформ".

Наскільки мені відомо, була подана постанова, яка, власне, ставить вимогу проголосувати за неприйнятність прийняття медичної реформи. Згідно з регламентом, якщо така постанова зареєстрована, Верховна Рада України має цю постанову розглянути, відхилити і тільки після цього відкривається шлях до підписання,
– заявив Парубій.

Водночас він підкреслив, що реєстрація такого проекту постанови суттєво не затягне час підписання закону, оскільки комітету і апарату парламенту потрібен час для підготовки закону до підпису із врахуванням усіх пропозицій і поправок. На це, за словами Парубія, піде близько 7-10 днів.

Читайте також: Медична реформа в Україні: стала відома доля безкоштовних ліків

"Але якщо ця постанова подана, вона повинна бути відхилена, і очевидно, як голова Верховної Ради, я поставлю її в перший же день роботи Верховної Ради в пленарному режимі на відхилення", – наголосив Голова ВР.