Вони мали б почати роботу восени. Забрати функцію досудового слідства у Генпрокуратури. Швидко і якісно розплутувати детективні історії. Однак, самі вплуталися у детектив. Конкурс у Державне бюро розслідувань, яке гучно називають аналогом ФБР, триває більше року. Лише антикорупційна спецперевірка майбутніх його керівників затягнулась на 5 місяців.

А все тому, що в Кабміні та адміністрації президента не могли визначитись, хто ж з них призначить її проведення. Пояснює член комісії Денис Монастирський. На черзі перевірка кандидатів на поліграфі. Документ, який дасть їй старт ще має підписати Володимир Гройсман.

Читайте також: Вбивства чи самогубства: чому прокуратура і поліція не розслідує небойові втрати ЗСУ

Однак, коли прем'єр планує поставити свій підпис під документом, у прес-службі очільника уряду не кажуть. Експерти кажуть, "Народний фронт" та "Блок Петра Порошенка" не хочуть створювати орган, який забере частину повноважень у Генпрокурора Юрія Луценка.

10 із 11 членів конкурсної комісії Олександр Леменов вважає заангажованими. Адже їх призначили Кабмін, парламент і АП – по третині. Більше того, заступниця Міністра юстиції Наталії Севостьянова вже втретє є членом комісії з обрання топ-посадовців. Через це, припускає експерт, в фаворити конкурсу можуть потрапити люди з президентської вертикалі влади.

Великі побоювання, що при такому конкурсі обрати можуть Матіоса, заступником зробити Варченко, а ще одним заступником стане Олексій Горащенков – і як наслідок, ми отримаємо абсолютно залежний орган,
– розповів Леменов.

А саме військовий прокурор, очільниця департаменту економічних злочинів в ГПУ та радник Президента. Сам Анатолій Матіос, якому пророкують перемогу, на засіданні оборонного комітету кілька місяців тому уже пропонував розформувати ще не створений орган. Хоча в інтерв'ю журналістам каже зовсім інше.