Однією з причин стало те, що майже всі шахти по видобутку антрациту зараз знаходяться на території підконтрольній "ЛНР/ДНР". Існують значні суперечки, як саме дістати цей сорт вугілля, оскільки на ньому працює значна кількість електростанцій.
Читайте також: Протести шахтарів оплатили на чотири дні, — комбат "Правого сектору"
Іншою проблемою стала відмова уряду в 2015 році надавати дотації всім шахтам. На думку експерт, в цьому році шахти потребували 5 дотаційних мільярдів гривень, і виділення 400 мільйонів урядом ситуацію не вирішить. Потреба в такому великому розмірі дотацій виникла через занижену вартість вугілля на ринку.
Оскільки компанія ДТЕК Ріната Ахметова є монополістом, то логічно, що на мітингах в Києві, можуть бути і шахтарі з його підприємств. Крім того, на його думку заяви накшталт "Ахметов привіз людей і намагається підняти заворушення" звучать смішно.
"Він дійсно приватизував компанії та генерації. В них є шахти, які видобувають третину вугілля в Україні. І є шахти, які знаходяться в зоні АТО, тому логічно, що ці шахтарі приїхали сюди, бо вони члени профспілки", — заявив Корольчук.
Але в той же час експерт зазначив, що перед цими мітингам тягнувся публічний конфлікт між теперішнім міністром енергетики Демчишином та Ахметовим.
На це намагання переділити ринок накладаються об’єктивні проблеми, про які я говорив, — шахти відішли на підконтрольні території, не вистачає вугілля. Це комплекс проблем", — пояснює Корольчук.
На його думку, ці пікети не вирішать проблем в вугільній сфері, оскільки мітингарі вимагають тільки виплати заробітних плат, а також підвищення та фіксації ціни на видобуте вугілля.
Нагадаємо, в Києві третій день відбуваються протести шахтарів. Вони пікетують будівлі Кабінету міністрів, Адміністрацію президента та Верховну Раду.