Роб Бауер говорить, що для України ще нічого не пізно, і ситуація на фронті може змінитись на нашу користь. Найважливіше в цій ситуації – щоб Захід продовжував надсилати військову допомогу, адже її відсутність справді мала погані наслідки на українському фронті.
Дивіться також Путін і Лукашенко знову погрожують ядерною зброєю: чи повірив Захід у черговий блеф Кремля
Головне питання – де взяти зброю
За словами Бауера, чим довше триває війна, тим важче стає постачати зброю та боєприпаси. Багато країн відправляють їх з власних запасів уже 2 роки, але вони не нескінченні.
Ми можемо зробити 2 речі: ще глибше копати наші власні постачання та ще сильніше наполягати на тому, щоб оборонна промисловість виробляла набагато більше та швидше,
– говорить голова Військового комітету НАТО.
Бауер припускає, що знадобиться щонайменше рік, щоб справді збільшити виробництво зброї на Заході. Країнам НАТО доведеться подолати цей період, щоб Україна могла підготуватися до наступного контрнаступу. Але це буде нелегко. У Росії 450 тисяч військових перебувають на окупованій частині України.
Також Роб Бауер попередив європейців, що світ буде неспокійним наступні 15 років, тому люди повинні бути готові до будь-яких сценаріїв розвитку подій, зокрема і до війни.
Допомога Україні від країн НАТО
- США готують нові пакети військової допомоги Україні. Це дасть змогу вийти на колишній рівень постачання озброєнь. Про це під час брифінгу заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер. Він пообіцяв, що США повернеться до того темпу, який був до перерви у фінансуванні.
- Первинний ефект щодо постачання зброї для ЗСУ був відтоді, як Конгрес США підтримав законопроєкт про допомогу Україні. Військовий оглядач з Ізраїля Давид Шарп зауважив, що українська держава уже тоді могла змінити ліміти на використання боєприпасів.
- Політолог Андрій Вігірінський говорить, що у питанні постачання зброї простежується симетрія між позицією Сполучених Штатів, а також інших країн. Він зауважив, що рішення про передачу Україні танків від Великої Британії було пов'язано з аналогічними діями з боку США. Країна мала зобов'язання надати схожу кількість своїх Abrams.