Про це в телеефірі повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин, інформує 24 Канал. І хоч окупанти "втрачають перевагу в артилерії, вони це компенсують застосуванням авіації та скидами авіаційних бомб.
Дивіться також ЗСУ відновили позиції під Сватовим, росіяни просунулися до Покровська: аналіз і карти ISW
На початку війни співвідношення з ворогом було приблизно 5 до 1 снарядів на користь Росії. Тепер же перевага у використанні артилерійських снарядів та артилерії на нашому боці й становить 1,5 до 1, а на деяких напрямках навіть 1 до 3,
– зазначив Волошин.
Речник пояснив різницю у тактиці українських та російських артилеристів.
"Ворог використовує артилерію по більших площах і квадратах, а наші артилеристи відправляють кожен снаряд у ціль", – сказав Волошин.
Сили оборони нищать артсистеми ворога
Своєю чергою командир Дивізіону артилерійської розвідки ОАБр НГУ Віталій Литвин в ефірі розповів, що сприяє досягненню паритету у співвідношенні артилерії і знищення ворожої техніки.
Після того, як ми знищили певну кількість артилерійських систем, ворог не може завдавати ударів по підрозділах Сил оборони, але упродовж кількох годин 8 – 12 годин окупанти підтягують додаткові засоби і завдають артилерійських ударів. Тобто, знищенням кількості техніки можна досягти паритету,
– наголосив Литвин.
За його даними, зазвичай співвідношення витрати боєприпасів складає 1 до 3, але в окремі дні цей показник може сягати 1 до 5. Це залежить від багатьох факторів, таких як погодні умови, професійність військових та рівень організації противника.
Довідково. 1 жовтня 2024 року перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомляв, що співвідношення використання артилерійських боєприпасів на полі бою становить 1:3 на користь Росії, хоча взимку 2024 року це співвідношення було 1:8.
У листопаді Європейський Союз виконав свої зобов'язання, надавши Україні один мільйон боєприпасів. Відтоді ситуація з боєприпасами на фронті покращилася.