Перша зустріч Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України у 2016 році відбулась 13 січня. Як повідомила на своїй сторінці у Facebook Дарія Оліфер — прес-секретар представника України, екс-президента Леоніда Кучми, під час зустрічі сторони домовились про наступне.

Припинення вогню

Повне і беззастережне припинення вогню на Донбасі залишається першочерговою умовою.

"Українська сторона з великим жалем констатує: режим тиші, який повинен був настановити на Донбасі під час святкування Різдва Христового і Нового року, так і не став реальністю", — зазначила Оліфер.

Без припинення вогню неможливо ані проведення розмінування, ані вирішення політичних, гуманітарних та економічних питань, тому Україна підтримала ініціативу представника Росії Бориса Гризлова про оголошення режиму тиші, який має розпочатися негайно.

Обмін полоненими

За ініціативою України сторони дійшли взаємної згоди: найближчим часом буде звільнено більше 50 осіб з обох сторін. В першу чергу, обміняють поранених, важкохворих і жінок.

Українська сторона наполягає, аби міжнародні гуманітарні організації допустили до осіб, які перебувають у в'язницях на непідконтрольній Україні частини Донбасу. Крім цього, представників Міжнародного Червоного Хреста мають допустити до українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Представники окремих районів Донецької та Луганської областей неодноразово обіцяли це зробити, але поки не виконали своїх зобов'язань", — зазначила Оліфер.

Читайте також: Чого очікувати від переговорів в Мінську: прогноз експерта

Політична складова

Українська позиція незмінна: вибори на окупованих територіях повинні пройти за українськими законами, стандартам ОБСЄ та за участю українських партій та ЗМІ.

Економічна складова

На Донбасі триває відновлення залізничної інфраструктури, а також систем енергопостачання. Також вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганської області — відповідно до українського законодавства та з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості.