Його племінниця Світлана Дулюк звернулася до 24 Каналу, аби розповісти історію свого дядька. Вона наголошує, що він завжди був патріотом, любив історію та одним із перших став на захист країни.

Читайте також У Бахмуті загинув майданівець та батько п'ятьох дітей Олег Юрченко

Болюча втрата

Сергій Янець родом з Кореця Рівненської області, йому було 46 років. Він був учасником Революції Гідності. Після кривавих подій на Майдані вступив у батальйон імені генерала Кульчицького та у його лавах боровся за незалежність та суверенітет України у зоні АТО.

Після Майдану він відправився на фронт. Світлана розповіла, що її дядько воював у найгарячіших точках на фронті з 2014 року.

Через два роки Сергій повернувся до мирного життя. Переїхав до Києва, де купив собі квартиру, а у 2018 році одружився.


Сергій Янець / Фото надане 24 каналу

Племінниця військового пригадує, як він приїхав у Корець 24 лютого. Вона сподівалася, що він лишиться там. Однак чоловік привіз свою родину у більш безпечне місце, зібрав свої речі та повернувся до Києва.

Хто як не я

"Хто як не я", – постійно говорив чоловік своїм рідним, та навіть не хотів нічого чути про те, аби залишитися вдома.

Сергій захищав Київ, потім його відправили на Схід. Певний час він був в Слов'янську. У серпні у нього була ротація два тижні. Він приїхав додому, але навіть там не думав навіть про відпочинок, постійно щось намагався робити, пригадує Світлана.


Сергій воював під Кремінною / Фото надане 24 каналу

У вересні військовий повернувся на Схід. Рідні певний час навіть не знали, де був Сергій. Згодом вони дізналися, що він був у Кремінній, що на Луганщині.

Про його смерть рідні дізналися з фейсбуку. Про це написав побратим Сергія. Це сталося 27 грудня. За інформацією рідних, ворожий дрон виявив позиції українських військових. Сергій загинув від уламків міни, смерть була миттєвою.


Що відомо про військового / Фото надане 24 каналу

Дівчина зазначає, що Сергій Янець був старшим солдатом. "Він ніколи не прагнув бути лейтенантом чи сержантом. Він постійно повторював, що пішов на війну заради свободи, а не титулів", – пригадує Світлана.

Що відомо про ситуацію на Луганщині

  • Напередодні, 3 січня, очільник Луганської ОВА повідомив, що траса Сватове – Кремінна вже не перший день перебуває під вогневим контролем наших воїнів. Також Сергій Гайдай наголосив, логістика окупантів тепер значно ускладнена. Зокрема, і через "бавовну" і через вогневий контроль дороги. Тож тепер загарбникам доводиться їхати "в обхід".
  • Біля тимчасово окупованого Луганська кілометрові черги російських вантажівок зі снарядами, які підвозять ближче до лінії фронту. Опісля перевантажують на військові КамАЗи і далі безпосередньо на фронт.
  • Гайдай зазначив, що росіяни на межі нервового зриву. Вони репресують місцеве населення тимчасово окупованих територій. Бояться, що люди співпрацюють з ЗСУ.