Доброволець з Росії Микита, воював із 2014 року в складі полку "Азов". За плечима у нього не одна гаряча точка Донбасу, зокрема, звільнення та утримання Широкиного. Весь цей час він марно намагається отримати український паспорт.

Читайте також: Порошенко не зацікавлений надавати громадянство іноземним добровольцям, – експерт

"Неможливо отримати медичні послуги, картку і так далі. Якщо коротко, то у безхатька більше прав, ніж у нас", – сказав доброволець з Росії.


Доброволець з Росії

Для отримання громадянства іноземцям потрібна купа довідок. І навіть зібраний пакет документів не гарантує їм позитивного результату.

Питання про надання громадянства іноземцям, що воювали на боці України, стоїть з початку російської агресії. І якщо країни Євросоюзу взагалі не переслідують своїх громадян за участь у війні на сході, то для росіян і білорусів – це питання життя, адже на них вдома чекає тюрма.

Мій білоруський паспорт вже закінчився, як місяць. Тобто, я вже як місяць тут вже перебуваю нелегально, а згідно з міграційним законодавства України я маю бути депортований до своєї країни,
– зазначив доброволець з Росії Ян Мельников.

Саме так вийшло з добровольцем з Інгушетії Тимуром Тумгоєвим, якого в середині вересня депортували до Росії. Тоді у Генпрокуратурі заявили, що Тумгоєв не є бійцем чеченського добровольчого батальйону та взагалі не воював. Це спричинило хвилю протестів.

тумгоєв
Тимур Тумгоєв

В районів Широкиного я його (Тумгоєва, – 24 канал) часто бачив, ми спілкувались. Він там був,
– заявив доброволець з Росії Анатолій Пашинін.

Вже після екстрадиції Тумгоєва у Генпрокуратурі визнали, що, можливо, відбулась помилка, а тому призначили розслідування за цим фактом. Щоб унеможливити подібну ситуацію, 2 жовтня під стінами Верховної Ради зібрались націоналісти та добровольці, аби підтримати законопроект депутатів Білецького та Петренка, який спрощує процедуру надання громадянства іноземцям, що воювали на сході України.

білецький та петренко
Андрій Білецький та Олег Петренко

"Визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь в захисті територіальної цілісності України такими, що перебувають на законних підставах на території України, а також спростити процедуру прийняття добровольців в громадянство України", – сказав позафракційний народний депутат Андрій Білецький.

І Верховна Рада нарешті прислухалась до вимог активістів та добровольців. 252 голоси за цей законопроект, принаймні у першому читанні. Автор законопроекту Андрій Білецький сподівається, що у другому читанні закон приймуть ще до нового року.

Нагадаємо, 17 вересня представники націоналістичних організацій зібралися під будівлею ГПУ з пікетом, який переріс у сутички з правоохоронцями.
Приводом для акції протесту, за словами мітингувальників, стала екстрадиція до Росії її громадянина, етнічного інгуша Тимура Тумгоєва.