Про це він сказав в коментарі для 24 каналу.

Читайте також: Легалізація іноземців-добровольців: чому це не вигідно українській владі та чому це важливо

Ще у грудні 2017-го Порошенко пообіцяв спростити процедуру отримання громадянства для іноземних воїнів-добровольців. Але досі цього не зробив. Питання у політичній волі. Себто, якщо Порошенко робить лише популістські заяви, отже, він просто не є зацікавленим у спрощенні процедури,

На думку військового експерта, якщо не легалізувати воїнів-іноземців на Донбасі, вони потраплять в категорію найманців. І тоді Україна – як держава, яка притримується норм міжнародного права – має сама надати правову оцінку їх діям і притягти до відповідальності.

Читайте також: Влада не хоче цю корупційну кормушку втрачати: Луценко про легалізацію іноземних добровольців

Якщо суспільство об'єднається й проведе масштабну акцію по всій країні – тоді це матиме наслідки. А локальні мітинги під Радою на політичні рішення не впливають. Їх лише придушують силовим способом. Зарадити ситуації може масовий протест,
– підсумовує Жданов.

Нагадаємо, вранці 17 вересня представники націоналістичних організацій зібралися під будівлею ГПУ з пікетом, який переріс у сутички з правоохоронцями. Приводом для акції протесту стала екстрадиція до Росії її громадянина, етнічного інгуша Тимура Тумгоєва.

У ГПУ стверджують, що видали Тумгоєва цілком законно, бо, за їхньою інформацією, він воював у Сирії на боці терористів так званої "Ісламської держави". Водночас представники націоналістичних громадських організацій зазначають, що він воював проти росіян на Донбасі, а в РФ тепер йому загрожує небезпека.

А 20 вересня під Верховною Радою спалахнули сутички під час мітингу членів "Національного корпусу", "Національних дружин" та "ВО "Свобода". Активісти вимагали схвалити закон про надання українського громадянства іноземцям, які воювали на боці держави на Донбасі, а також підтримати законопроект про захист іноземних добровольців. Внаслідок сутичок постраждали 4 людей: 2 правоохоронців і 2 мітингувальників.

Хто такий Тимур Тумгоєв? 30-річний уродженець Владикавказа, якого затримали в аеропорту Харкова у червні 2016 року через те, що його розшукувала ФСБ. Після завершення терміну Тумгоєва звільнили під особисте зобов'язання з'являтися на вимогу прокурора. Пізніше він виїхав на південь Донецької області, в місце розташування добровольчого батальйону імені шейха Мансура. Вдруге та востаннє бійця затримали під час вечері з друзями в одному з кафе Харкова. І передали російській стороні 12 вересня 2018 року. Активісти та військові стверджують, що Тумгоєв справді воював на стороні українського добровольчого батальйону.