Наразі Меркель, як пише видання, має вплив і на Сполучені Штати, які категорично проти проєкту, і на Росію. Однак невдовзі ситуація може змінитися.

Читайте також Франція вперше закликала зупинити будівництво "Північного потоку-2": Німеччина проти

Як Німеччина може зупинити "Північний потік-2"

Канцлерка знає, що в якийсь момент новий консервативно-зелений уряд може оголосити очевидне: цей трубопровід ніколи не повинен був будуватися і ніколи не буде містити нічого, крім повітря,
– пише видання.

Третина лівоцентристських партій Німеччини виступають з позицією зупинки будівництва "Північного потоку-2". Серед християнських демократів також є люди з такими ж поглядами.

Видання додає, що Меркель розуміє, що "Північний потік-2" триватиме лише до федеральних виборів у вересні 2021 року.

Будівництво "Північного потоку-2": основне

  • Росія будує трубопровід, аби транспортувати природний газ в обхід України.
  • У грудні 2019 року Конгрес США ввів санкції, спрямовані на послуги з прокладання труб для газопроводу на великій глибині, будівництво зупинили.
  • Однак у грудні 2020 року його знову відновили.
  • Сенат США 1 січня 2021 року подолав вето Дональда Трампа на проєкт оборонного бюджету на 2021 рік. Він передбачає положення про посилення санкцій проти російських трубопровідних проєктів "Північний потік-2" і "Турецький потік".
  • Європарламент 21 січня засудив арешт опозиціонера Олексія Навального та закликав зупинити будівництво "Північного потоку-2".