Про це 24 каналу повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він наголосив, що в державі-агресорці знову взялися за старі методи.

До теми путін анонсував скорочення поставок газу до ЄС й заговорив про запуск "Північного потоку-2"

У чому полягає тактика росії

Росія продовжує тактику шантажу. Вони щось вимагають від Європи. Однак як тільки Європа це їм дає – росіяни зменшують прокачку газу,
– заявив Фурса.

За його словами, аналогічна ситуація була з контрактами, які укладають в рублях. Також таке було із турбіною для "Північного потоку". Тобто, кожного разу те саме.

Європа проявляє слабкість

За словами Фурси, схема така – є вимога від росії, є прояв певної слабкості від Європи, і тоді починається підвищення ставки від владіміра путіна. Він зазначив, що зараз, коли росіяни роблять це вже втретє, вони почали говорити про запуск "Північного потоку-2".

Тепер мета їхнього шантажу – це запустити "Північний потік-2". Уже Урсула фон дер Ляєн заявила, що це не можливо і навіть не розглядається. Утім, однаково мета путіна саме така – змусити Європу, яка, на його думку, проявляє слабкість, запустити "Північний потік -2",
– зауважив Фурса.

Коли зупиниться путін

Він пояснив, що логіка у росіян дуже проста – коли вони бачать слабкість, то одразу ж підвищують ставки. Вони агресивно атакують, як будь-які психопати.

Читайте також Німецький фонд готовий розірвати зв'язки з "Північним потоком-2"

"Саме тому, якщо Європа знову проявить якусь слабкість – росія може продовжувати знижувати прокачку газу. Якщо ж Європа її не проявить, то не факт, що росія піде на це. Путін зупиняється тільки тоді, коли стикається з силою", – наголосив Фурса.

Фурса пояснив для чого росія відновила роботу "Північного потоку-1": дивіться відео


Відновлення "Північного потоку-1": що відомо

  • У російському "газпромі" повідомили, що вранці 11 липня призупиняють роботу "Північного потіку-1". Крім того, там додали, що газопровід відновить роботу 21 липня, а до цієї дати нібито триватиме процес планового обслуговування.
  • Після такого рішення у Європі почали побоюватись, що профілактика була лише приводом, тож транзит газу не відновиться. Крім того, попри наявні транзитні потужності, росія не застосовує їх.
  • Після 10-денної перерви росія таки відновила транзит газу через "Північний потік-1" до Німеччини. Зазначається, що в ранці 21 липня фізичний потік газу становив майже 1,9 мільйона кубометрів – це 40% від транзитних потужностей цього потоку.