Касаційну скаргу вдалось розглянути лише з другого разу. 2 листопада прокурори не з'явилися на засідання. 6 листопада у залі суду були всі фігуранти справи. Підтримати Сергія Колмогорова прибули його побратими, волонтери та високопосадовці. Під крики та звинувачення в упередженності прокурори зачитали обвинувачення. Кажуть, прикордонникам віддавали наказ зупинити авто, а не розстрілювати. Колеги Сергія Колмогорова з цим не згодні.

Він вийшов на дорогу, показав знак зупинитися, здійснив попереджувальний постріл, машина повинна була здійснити те, що вимагав військовослужбовець в умовах бойового військового часу,
– заявив колишній командир тактичного угруповання "Кордон" Олег Медведчук.

Полковник Державної прикордонної служби Олександр Дідик прибув на місце одразу після інциденту. Каже, ситуація була такою, що іншого виходу у прикордонників не було.

Читайте також: Замість відзнаки – кайданки: чому засудили прикордонника Колмогорова

"Я бачив "Шкоду", яка стояла обабіч дороги зліва, по якій прикордонний наряд застосував зброю. І особисто проводив службове розслідування. Виходячи з матеріалів службового розслідування, в тій ситуації, яка склалася, висновок був такий – дії прикордонного наряду були адекватні", – зазначив Олександр Дідик.

Захисники запевняють, що розслідували справу неналежно. Вбити жінку, кажуть, міг взагалі інший військовий. За типами отворів на авто, стріляли мінімум четверо прикордонників. Докази вини не переконливі. Однак ні Маріуполський суд, ані Апеляційний не повірив. Колмогорова засудили до 13 років за ґратами.

Вищий спецсуд таки поставив у цій справі три крапки. Касацію задовольнили і відправили справу на перегляд. Колмогорова, який майже три роки був за ґратами, звільнили з-під варти у залі суду.

"Мій командир все зробив правильно і всі прикордонники діяли правильно", – неохоче прокоментував ситуацію прикордонник Сергій Колмогоров.