З московського аеропорту "Внуково", де приземлився український борт №1, до заміської резиденції російського президента "Завидово" гостя забрав гелікоптер. Радості зустрічі не затьмарило годинне запізнення.
Від цієї зустрічі чекають небагато - якихось офіційних документів підписано не буде. То мова насправді про спілкування президентів тет-а-тет. Це можливість Януковича, так би мовити, продати свої успіхи в Брюсселі Путіну,
- вважає політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.
На противагу заявленим Януковичем у Брюсселі європейським прагненням України, Путін вже традиційно виставив заманливі перспективи вступу в Митний Союз.
У випадку вступу України у Митний Союз зростання ВВП України складе від 1,5 до 6,5% залежно від глибини інтеграції. Сьогодні, здається, ні в Україні, ні в Росії немає експертів, які б не вважали, що це для України виключно позитивний процес. Питання зараз лежить в політичній площині,
- сказав Президент Росії Володимир Путін.
“Тут не може бути простого рішення - прийняли і вступили. Формат роботи з Митним Союзом має визначатися на чотиристоронніх переговорах”, - сказав Президент України Віктор Янукович.
Модель співпраці з Митним Союзом у форматі "3 + 1", яку пропонує українська сторона, зауважимо, Москву не влаштовує. Натомість, у Брюсселі не бачать європейської перспективи для України, яка перебуває на порозі підписання Угоди про асоціацію з ЄС, у разі її інтеграції в об’єднання Росії, Білорусі й Казахстану.
Ще одним російським важелем впливу на Україну залишається газовий. Щоправда, Віктор Янукович вірить, що в цьому питанні вдасться найближчим часом підбити підсумок.