Вміст пилу в повітрі різко збільшився. Відомо, що джерело утворення часток є за територіальними межами Києва. А пил перемістився з південно-східного напрямку. Про це повідомили в КМДА 22 серпня близько 15:30.

Зверніть увагу Київська влада звернулася до мешканців столиці через загрози російських ударів найближчими днями

У Києві повітря стало шкідливим

На лівому березі вміст пилу складає 392 мікрограми на кубометр, а на правому – 339 одиниць. Тим часом допустима норма складає 500 мікрограмів на кубометр.

Перевищення рівня інших шкідливих речовин у повітрі (оксиду та діоксиду азоту, оксиду сірки, озону, формальдегіду, оксиду вуглецю, сірководню) не виявлено.

КМДА рекомендує дотримуватися таких правил до покращення ситуації:

  • зачинити вікна вдома;
  • не виходити на вулицю без нагальної потреби;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Як самостійно стежити за станом повітря у Києві

Зауважимо, що тепер мешканці столиці зможуть слідкувати за станом повітря в Києві в застосунку "Київ Цифровий". Влада доповнила сервіс даними усіх міських пунктів моніторингу якості повітря. Як повідомив у своєму телеграм-каналі мер Києва Віталій Кличко, столиця продовжує посилювати контроль за станом атмосферного повітря.

Кличко зазначив, що внаслідок воєнних дій та обстрілів в передмістях столиці виникали пожежі, які погіршували стан повітря. Тому влада продовжує посилювати контроль за його станом.

У столиці вже (станом на квітень 2022 року – 24 канал) працюють 5 стаціонарних комплексів європейського зразка, які ретельно досліджують якість повітря за близько 10 показниками. А невдовзі додамо і вимірювання радіаційного фону,
– розповів мер міста.

За його словами, такі пости є на лівому і правому берегах Києва.

"Також у Києві розташовані понад 40 індикативних постів моніторингу повітря, які доповнюють дані основних пунктів", – додав Кличко.

Варто переглянути – у Збройних силах підтвердили новий удар по Антонівському мосту: відео