Його тіло перевезли до столиці штату Атланти, де потім із колишнім президентом влаштували перше прощання. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на Voice of America.

Дивіться також Поцілунок з Брежнєвим, візит до Путіна і Нобелівська премія: біографія Джиммі Картера

Що відомо про похорони Картера

Місцеві жителі та усі охочу можуть попрощатися з колишнім американським президентом до ранку 7 січня. Цього дня траурна процесія попрямує до Вашингтона, що в окрузі Колумбія, де труну з тілом виставлять у будівлі Капітолія США. У Вашингтоні церемонія прощання триватиме до ранку 9 січня.

Люди вшановують Джиммі Картера / Фото Getty Images i AP

Панахида за Картером пройде в Національному соборі Вашингтона 9 січня, на ній будуть присутні відразу кілька колишніх президентів. Виступити з промовою на похороні колишнього лідера обіцяв чинний президент США Джо Байден.

Коли церемонія прощання закінчиться, тіло Картера перевезуть назад до Плейнса, де його буде поховано в приватній могилі, на ділянці, яку видно біля його будинку, поруч зі своєю дружиною Розалін, яка померла у 2024 році у віці 96 років.

В Атланті прощаються з Картером: дивіться відео

Кортеж вже зупинявся біля капітолія Джорджії, де Картер обіймав посаду сенатора штату з 1963 по 1967 рік і губернатора з 1971 по 1975 рік. Губернатор Джорджії Брайан Кемп і мер Атланти Андре Діккенс вшанували пам'ять хвилиною мовчання.

Після цього кортеж попрямував до Президентського центру Картера, до якого належать президентська бібліотека Картера та Центр Картера, заснований колишнім президентом і першою леді в 1982 році.

Церемонія прощання з Картером: дивіться відео

Державний похорон для американців – це захід національного масштабу, що проводиться на згадку про видатних громадян країни, які зробили величезний внесок у суспільне життя. У США цієї честі удостоюється більшість президентів, за умови що їхня родина на це згодна.

Хвилина мовчання за Картером у Капітолії: дивіться відео

Триває церемонія щонайменше тиждень, а то й усі 10 днів, оскільки прощаються з покійним двічі: спочатку на батьківщині, а потім у столиці. Нагадаємо, що Джиммі Картер кілька років лікувався від меланоми. Захворювання поширилося на печінку та мозок. У 2023 році Картер припинив лікування та перебував удома.

Він став найстаршим президентом США, проживши 100 років. Колишній президент нагороджений Нобелівською премією миру. Історики підтверджують, що Картер робив прогресивні кроки у своїй політиці, хоча під час його президентства це не визнавалося.