Про це 24 каналу розповів військовий оглядач Денис Попович. За його словами, на відео з демонстративним арештом відмовників є одна показова деталь.

Зверніть увагу А по телевізору все не так: окупант скаржиться на брехню Росії про війну

Як зазначив Попович, варто звернути увагу на спорядження самих мобілізованих та військових поліціянтів, які їх затримували.

Різниця впадає в око. Військова поліція, яка перебуває у тилу, споряджена набагато краще, ніж ті, кого збиралися відправляти на фронт,
– зауважив військовий оглядач.

Навіщо у Росії демонстративно арештовують мобілізованих

За його словами, у Росії зараз ведуться розмови про те, аби оголосити загальну мобілізацію. Для того, аби цей процес пройшов більш-менш пристойно, російська влада організовує показові акції з затриманнями. Тобто росіянам демонструють, що може з ними статися у разі відмови їхати на війну.

Однак ця показова акція не вплине на настрої людей у Росії з приводу того, служити чи ні. Адже це все залежить зовсім від інших речей. Люди або розуміють, навіщо потрібно мобілізуватися, або ні. І жодні репресії на це впливу не матимуть,
– зазначив Попович.

Серед мобілізованих зростатиме рівень бунтів

У вересні Владімір Путін підписав указ про кримінальну відповідальність за ухиляння від мобілізації. Зокрема, за відмову брати участь у бойових діях загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 3 років.

Читайте також Росія не готова ні до загальної мобілізації, ні до наступних боїв: в ISW пояснили причини

За словами Поповича, у Росії тепер застосовуватимуть більше репресій, аби змусити людей приєднуватися до російської армії. Однак це аж ніяк не вплине на бажання росіян воювати.

"Навпаки буде ще більше бунту, аніж покірності. Мобілізовані частіше штовхатимуть підполковників та посилатимуть їх "на три літери", – сказав військовий оглядач.

Ухилянти від мобілізації стануть першими цілями ПВК "Вагнера"

Він додав, що чоловіки у Росії, обираючи між мобілізацією та в'язницею, віддають перевагу другому варіанту.

Більшість людей думають, що краще відсидіти кілька років у в'язниці, ніж загинути під Бахмутом. Однак те, що Євген Пригожин їздить по тюрмах, не залишає людям особливого вибору,
– зазначив Попович.

Він пояснив, що ті люди, які потрапили до в'язниці через ухиляння від мобілізації, можуть стати першими цілями вербувальників ПВК "Вагнера".

Денис Попович розповів про мобілізацію в Росії: дивіться відео

Мобілізація в Росії: останні новини

  • У Татарстані дружини мобілізованих влаштували бунт та висунули претензії російській владі. Жінки поскаржилися на погане забезпечення чоловіків.
  • У російських глибинках масово посилили мобілізацію. Бурятія, Тува, Якутія та інші не надто розвинуті регіони досі продовжують лідирувати у сумнівному рейтингу щодо кількості відправлених на забій.
  • Кремль планує провести другу хвилю мобілізації, однак експерти вважають, що вона буде менш якісною. Навіть під час першої хвилі вдалося зібрати трохи більше 200 тисяч – це підтверджують всі розвідки, включаючи українську.